alexa verify
Genel / 05.04.2017 13:40

Dalları bastı kiraz

Manisa'nın Şehzadeler ilçesi, sezonun ilk hasadı için gün sayıyor. Yaklaşık 10 gün sonra tezgahları süsleyecek olan erkenci kiraz bolluğuyla yüz güldürdü.

MANİSA/İHA - Geçtiğimiz yıl ilk kirazın 200 TL’den sembolik olarak satıldığı Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Sancaklıbozköy Mahallesi yeni sezona hazır. İlk kiraz hasadının yapıldığı mahallede kiraz ağaçlarının dalları meyvelerle dolup taşarken, hava şartlarının iyi gitmesi üreticinin de yüzünü güldürdü.

10 gün sonra ilk kiraz hasadını bekleyen Sancaklıbozköy’deki üreticilerinden İrfan Turgut, “Herkesin bir beklentisi var. Geçen sene ilk mahsul 60 veya 80 TL’den satıldı. Bu sene de fiyatların öyle olmasını bekliyoruz. 60-80 belki 100 lira da olabilir. İlk mahsulden sonra fiyatlar normale döner. 3-5 gün böyle iyi gidiyor fiyatlar ondan sonra 7-8-9, 10 liradan satılıyor. Bu fiyatlar da iyi, fiyatlar kirazına göre değişiyor” diye konuştu.

Kirazın birçok şifası olduğuna da değinen Turgut, “Kirazın kanı incelttiğini söylüyorlar, çok şeye iyi geliyor, kalp krizi riskini de azalttığını söylüyorlar” dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.