alexa verify
Genel / 11.01.2019 23:55

Diyarbakır 2 yılda ulaşımda çağ atladı

Diyarbakır UKOME Daire Başkanı Rıfat Ural, OGÜNhaber editörlerinin sorularını cevapladı. Ural, 'Diyarbakır 2 yılda ulaşımda çağ atladı' dedi.

OGÜNhaber / Diyarbakır / Mehmet Yasin ASLAN -  OGÜNhaber olarak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi Daire Başkanı Rıfat Ural'a 2 yıllık çalışma sürelerinde, ulaştırma alanında neler yaptıklarını sorduk. 

Diyarbakır'da ulaşım ile ilgili gelişmeleri aktaran ve bu konuda vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldığını belirten Başkan Rıfat Ural, 'Bu fırsatı verdiğiniz için öncelikle OGÜNhaber'e teşekkür ederim. Cumali başkanımızın talimatı ile şehrin tamamında olduğu gibi, ulaşım sektöründe de çok ciddi iyileştirmeler yaptık.' dedi.

İSTEYİNCE OLUYOR!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın 'İsteyince oluyor' sloganı ile yola çıktıklarını anlatan Rıfat Ural, 'İlk geldiğimizde araç filomuz yetersiz ve ekonomik ömrünü doldurmuştu. 1buçuk yıl içerisinde 82 otobüs olarak araç filomuzu zenginleştirdik. Toplu taşımamızın gitmediği kırsal ve merkez mahallelerimiz vardı. Hepsine bu hizmeti götürdük.

Fabrika mahallesi gibi 380 mahalleye toplu taşıma hizmeti sunduk. Göreve başladığımız gün, toplam yolcu sayısı 30 milyondu, şu an ise 51 milyondur. Yüzde 67'lik yolcu taşımada artış oranı sağladık. Otobüs filosunda ise yüzde 49'luk artış sağlamış bulunmaktayız. Trafik eğitim parkı inşa ettik. Yakında hizmete açılacak, özel klimalı durak yaptık şehir genelinde. 2019 yılında da bu durak sayısını arttıracağız. Yeni kapalı duraklar yapıldı. 

Bugüne kadar 129 noktada oluşturduk. Kart kullanımını yaygınlaştırmak için 1milyon Diyarkart'ı ücretsiz dağıttık. 1milyon kartta vatandaşımızın cebinde 5 milyon kaldı ve vatandaşımıza katkıda bulunduk. Daha önceleri birkaç ilçeye toplu taşıma hizmeti vardı, şimdi ise tüm ilçelerimize toplu taşıma hizmeti var. 2019 yılında akıllı durak sistemine geçeceğiz. Perşembe günleri tüm mezarlıklara ücretsiz servis sağlıyoruz. Şu an 90 aracımızda Wi-Fi hizmeti ile vatandaşımıza yolculuğu esnasında ücretsiz internet hizmeti veriyoruz.' dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

İsteyince oluyor.. 12.01.2019 19:47
Fedakar bir şekilde görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan tüm devlet Görevlisi arkadaşıma büyüğüme bu aziz millete hizmeti canlarını dişlerine takarak yaptıklarını çok iyi bilen bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum..