alexa verify
Asayiş / 08.02.2019 12:44

Diyarbakır'da BTÖ üyesi tutuklandı

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyon ile yakalanan, PKK/KCK terör örgütünü simgeleyen bez parçası önünde, terörist kıyafetli ve Kaleşnikof Piyade Tüfeği ile çekilmiş fotoğrafları bulunan S.Y. isimli şahıs “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan tutuklanmıştır.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğünce yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, aranma ve yakalanma kaydının bulunmamasından dolayı silahlı terör örgütü tarafından şehir merkezindeki örgütsel faaliyetlerde görevlendirildiği tespit edilen,  PKK/KCK terör örgütünü simgeleyen bez parçası önünde, terörist kıyafetli ve Kaleşnikof Piyade Tüfeği ile çekilmiş fotoğrafları bulunan S.Y. isimli şahsın  yakalanmasına yönelik olarak Diyarbakır ili Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesinde belirlenen adreste yapılan operasyonda; S.Y. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, soruşturma işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan tutuklanmıştır. 
 
Bahse konu şahıs ile ilgili yapılan araştırmada; 2015-2016 yıllarında Diyarbakır ili Yenişehir ilçesinde bulunan bir okulda ücretli öğretmenlik yaptığı tespit edilmiştir.
 
Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün sivil yapılanması ile işbirlikçi faaliyetlerine yönelik yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.