alexa verify
Spor / 03.10.2018 17:16

EURO 2024 neden Türkiye'de oynanmıyor?

Türkiye, ev sahipliği için aday olduğu bir Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonunu daha kaybetti. Adaylık sürecinin tüm bilinmeyenlerini sizler için derledik.

UEFA'nın Nyon merkezinde 27 Eylül 2018 günü saat 16.00'da gerçekleşen toplantı ile 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasının Almanya'da yapılması kararı alındı.

Türkiye ve Almanya'nın aday olduğu şampiyonada tanıtım videoları izlendikten sonra Alesander Ceferin açıkladı.

İki aday ülkenin temsilcilerinin gerçekleştirdiği sunumların ardından UEFA Yönetim Kurulu tarafından yapılan oylama sonucunda Almanya, EURO 2024'ün ev sahipliğini üstlenme hakkı kazandı.

UEFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, İsviçre'nin Nyon kentinde UEFA Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen oylamada, turnuvaya ev sahipliği yapmaya hak kazanan Almanya'ya 12 oy çıktığı belirtildi.

Almanya ile yarışan Türkiye'ye ise 4 oy verildiği aktarıldı.

Oylamayı değerlendiren UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, "Almanya ve Türkiye'nin futbol federasyonlarını, oylama öncesindeki harika sunumları için tebrik ediyorum. Avrupa'da 2024 yılının en iyi ulusal takımını futbol şöleni eşliğinde öğrenmek için şimdiden sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.