alexa verify
Gün Özetleri / 14.09.2018 18:10

Haber Turu 14 Eylül 2018 Cuma

WebTV - 14 Eylül 2018 Cuma, yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri.

Erdoğan, faiz arttırım karalarını değerlendirdi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dün son olarak Merkez Bankası sürekli gündeme getirilen faiz artırımını da üstelik oldukça yüksek bir oranla gerçekleştirdi. Diyor ya bağımsızlık, hadi buyur bağımsızlık. Şimdi bakalım bağımsızlığın neticesini göreceğiz. Şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar. Çünkü biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz. Sadece bir kur manivelasıyla bir ülke terbiye edilemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pazartesi Putin ile görüşecek
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazartesi günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşeceğini bildirdi.

Hakkari'de 3 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığı, Hakkari’de gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Son bir haftada 54 terörist etkisiz hale getirildi
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son bir hafta içinde yurt içinde 19 ve yurt dışında 35 olmak üzere toplam 54 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şiddetli yağış hayatı felç etti
Şiddetli yağış Marmara bölgesini etkisi altına aldı.

Cari işler açığı açıklandı
Cari işlemler açığı, bir önceki yılın Temmuz ayına göre 2 milyar 960 milyon dolar azalarak 1 milyar 751 milyon dolar olarak gerçekleşirken, on iki aylık cari işlemler açığı ise 54 milyar 560 milyon dolar oldu.

Her ay yaklaşık 10 bin araç LPG'li oluyor
Benzin fiyatları arttıkça LPG’ye olan talep düzenli şekilde artıyor. TÜİK verilerine göre, son bir yılda her ay ortalama 10 bin otomobil LPG'ye dönüştürülüyor. Uzmanlar, bu sayının daha da artacağını öngörüyor.

Azez saldırının izlerini silmeye çalışıyor
Suriye’nin Azez ilçesinde bulunan Mahalle Meclisi binası yakınındaki Meytem Camii önünde geçtiğimiz haftalarda bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sebebiyle bugün Azez halkı gösteri düzenledi.

Gercüş'te bulgur kaynatma geleneği sürüyor
Batman’ın Gercüş ilçesinde tarladan hasadın toplanması ve kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte dev bulgur kazanları kaynamaya başladı.

Şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz umre
Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD), 12. Olağanüstü Genel Kurulu, İstanbul’da bir otelde gerçekleşti. Uzuner yaptığı konuşmada gelecek sezon itibarıyla şehit aileleri yakınlarını ücretsiz götüreceklerini söyleyerek, “Önümüzdeki sezon itibarıyla şehit ailelerimizin yakınlarına kampanyalarımız olacak. Onları ücretsiz götüreceğiz. Acentalarımızın haricinde derneğimiz ücretsiz olarak organize edecek. İnşallah desteklerinizle Allah bize güç verdiği sürece, bu şekilde devam edeceğiz” dedi.

Devlet desteği ile 2 milyon TL’lik kayısı tesisi kurdu
Elazığ’ın Baskil ilçesinde yaşayan Ahmet Yeli, devletten yüzde 65 hibe desteği alarak 2 milyon 200 bin değerinde kayısı işleme ve paketleme tesisi kurdu.

Kargolar artık drone ile gönderilecek
Milli Mühendisler tarafından büyük oranda yerli ürün kullanılarak üretilen kargo dronelar sayesinde artık kargolar kısa sürede sahiplerine ulaştırılacak. SAHA EXPO Savunma, Havacılık, Uzay Sanayi Fuarı’nda görücüye çıkan kargo drone kısa süre sonra kargo taşımaya başlayacak.

Ekonomi vitrini
BİST % 0,37 yükselerek 94,767, Dolar % 1,04 yükselerek 6,1428, Euro % 0,72 yükselerek 7,1736, Altın % 0,83 yükselerek 236,78, Petrol % 0,01 azalarak 78,17, Bono % 0,28 azalarak 24,94'den işlem gördü.

Yarın kara ve denizlerimizde hava nasıl olacak?
15 Eylül 2018 Cumartesi günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 25, İstanbul'da 28, İzmir'de  Antalya'da 30 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.