alexa verify
Gün Özetleri / 14.03.2019 18:10

Haber Turu 14 Mart 2019 Perşembe

Günün önemli gelişmelerini Haber Turu programımızda vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Gün Medya Ailesi olarak tüm doktorlarımızın ve sağlık sektörü çalışanlarımınızın gününü kutluyoruz.

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Biz sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösteriyoruz. En son 3600 ek gösterge meselesini çözeceğimizi tekrar ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri budur" ifadelerini kullandı. 

-Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nafaka sürelerinin sınırlandırılması tartışmalarına ilişkin, ''Biz bu süreci hükümet olarak büyük bir hassasiyetle izlemeye devam ediyoruz.'' dedi.
 
-Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Havalimanı’nda açılması planlanan müze ile ilgili 'Bütün Anadolu’yu anlatan bir müze olsun istiyoruz. Çok kısa sürede hayata geçireceğiz. İstanbul’a getirmeyi başarıp transitten kaybettiğimiz yolcuları bu müzeyi ve başka tanıtım materyallerini de kullanarak Türkiye’yi tanıtmak istiyoruz.' açıklamasında bulundu.

-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin düzenlediği Aksaray mitinginde halka hitap etti. Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerinin 'beka seçimi olduğu' iddiasını tekrar dile getirirken, 'Konuyu patlıcana taşıyanlar meymenetsizlerdir. Bekayı patlıcanla mukayese etmek izansızlık değil mi? Patlıcan, domates yazın bollaşır. Dileriz ki herkes istediğini yesin, içsin. Kimsenin sofrasında gözümüz yok ama patlıcan pahalıysa bu dünyanın sonu değildir. Beka yenir mi? Ucuzu, pahalısı olur mu?' diye sordu.

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'İYİ Parti ile bir demokrasi ittifakı kurduk. Demokrasi için mücadele ediyoruz, birlikte ve huzur içinde yaşamak için mücadele ediyoruz' dedi.
 
-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile ilgili sahte senet iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Ünal, "Biz AK Parti olarak taraf değiliz. Ortada müşteki var, Yargıtay’ın onayladığı bir durum söz konusu. kaçınılmaz olarak bunlar ortaya çıktığında siyasetin konusudur artık bunlar. ''dedi.

 -Türkiye İstatistik Kurumu, ocak ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı.Sanayi üretimi ocakta aylık bazda yüzde 1 arttı, yıllık bazda yüzde 7,3 daraldı.Madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi, geçen yılın ocak ayına göre yüzde 7, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 7,5, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 1,7 azalış kaydetti.

-Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu Başkanı, Kaşıkçı cinayetini uluslararası boyuta taşıma çağrılarına karşı olduklarını ve cinayetin Suudi Arabistan'ın iç işleri meselesi olduğunu, Kaşıkçı'nın öldürülmesinden sorumlu olan kişilerin adalete teslim edildiğini ve bu kişilerin işkenceye maruz kalmadığını belirtti.
 
-Ankara'nın Sincan ilçesinde akaryakıt taşıyan tren raydan çıktı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, hatta yaklaşık 2 saat süreyle tren seferleri gerçekleştirilemedi.

-14 Mart perşembe günü borsa piyasalarına göz atalım; BİST %0.27 azalarak 102.468, Dolar %0.28 artarak 5.4698, Euro %0.19 artarak 6.1932, Altın %0.67 azalarak 228.19, Petrol %0.04 azalarak 67.52, Bono %1.33 artarak 19.04  'den işlem gördü.

-15 Mart 2019 Cuma günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 10, İstanbul'da 12, İzmir ve Antalya'da 16 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.