alexa verify
Gün Özetleri / 16.01.2018 19:25

Haber Turu 16 Ocak 2018 Salı

WebTV - 16 Ocak 2018 Salı, yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri.

Gönüllü asker olmak isteyen yüzlerce kişi dilekçe verdi
İstanbul Üsküdar’da yaklaşık 500 kişi, Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesine destek vermek amacıyla orduya katılmak için gönüllü oldu. Vatanseverler, yanlarında getirdikleri dilekçeleri şubeye vererek askere alınmak istediklerini söyledi.

Diyarbakır’a gingerlı zabıta ekibi
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi zabıta ekipleri, daha hızlı olabilmek için 5 ginger ile hizmet vermeye başladı.

"Terör yuvalarını birer birer dağıtacağız”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kısa bir süre içinde Afrin ve Münbiç’ten başlayarak Suriye’deki diğer terör yuvalarını birer birer dağıtacağız” dedi.

“Allah gazamızı mübarek kılsın"
Afrin operasyonuna tam destek veren MHP lideri Devlet Bahçeli, "Korkak ve kaçak yaşamaktansa kahramansa ölmeyi tercih ederiz. Allah gazamızı mübarek kılsın" dedi.

Uyuşturucuya büyük darbe!
İçişleri Bakanlığı, yılın ilk iki haftasında Türkiye genelinde yapılan operasyonlarda piyasa değeri 78 milyon 747 bin 846 TL olan uyuşturucu madde ele geçirildiğini açıkladı.

Maharetmiş gibi bir de kaydettirdi
Bursa’da, lüks aracıyla trafikte tehlikeli hareketler yapan sürücü, o onları cep telefonuyla arkadaşına çektirerek sosyal medyada paylaştı.

Evini aracında taşıdı
Bursa’da bir şahıs, aracına kapasitesinden çok daha fazla eşya yükleyerek trafiğe çıktı. O anları ise başka bir vatandaş cep telefonuyla kaydetti.

Can pazarı kamerada
ABD’nin Georgia eyaletinde bir binada çıkan yangında adeta can pazarı yaşandı. İtfaiye ekibinin binadakileri kurtarma çalışmalarıysa böyle görüntülendi.

Sen insan olamazsın!
Tayland’da insan denilemeyecek bir yaratık, yolda yanından geçen çocuğa sebepsiz yere tekme attı.

Sümela Manastırı’nı ABD askerleri yağmalamış
Trabzon’da 1950’li yıllarda görev yapan ABD’li NATO askerlerinin Sümela Manastırı’nı yağmaladığı, manastırın paha biçilemez oyma kapısı başta olmak üzere bir çok tarihi eseri yurt dışına kaçırdıkları iddia edildi.

Gülşen’e Adriana Lima soruldu
Ünlü şarkıcı Gülşen, Adriana Lima’nın kendisini dinlediği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Ekonomi Vitrini
BİST % 1,97 yükselerek 114.365, Dolar % 0,29 azalarak 3,7892, Euro % 0,71 azalarak 4,6312, Altın % 0,66 azalarak 162,73, Petrol % 0,84 azalarak 69,67, Bono % 1,28 yükselerek 13,50'den işlem gördü.

Yarın kara ve denizlerimizde hava nasıl olacak ?
17 Ocak 2018 Çarşamba günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 6, İstanbul'da 15, İzmir'de 16, Antalya'da 17 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.