alexa verify
Gün Özetleri / 18.09.2018 18:31

Haber Turu 18 Eylül 2018 Salı

WebTV - 18 Eylül 2018 Salı, yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri.

Erdoğan öğrenci ve öğretmenlere seslendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim-öğretim sisteminin çocuklara öz güven duygusu kazandırması, atılım ruhu aşılaması gerektiğini söyledi.

'İdlib mutabakatı'nın detaylarını anlattı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Cavuşoğlu, 'İdlib’de silahsızlandırılmış bölge radikallerden temizlenecek. Halk, ılımlı muhalefet yerinde kalıyor. Ateşkes sağlanıyor' dedi.

Afyonkarahisar'da katliam gibi kaza, 8 ölü, 28 yaralı
Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan yolcu otobüsü su kanalına devrildi. Feci kazada 8 kişi hayatını kaybetti, 28 kişi yaralandı

5 terörist daha etkisiz hale getirildi
Kuzey Irak'a düzenlenen hava harekatında 5 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Film sahnelerini aratmayan kaza kamerada
İstanbul'da film sahnelerini aratmayan kaza, güvenlik kamerasına yansıdı.

Etiketlere 'yerli malı' logosu geliyor
Ticaret Bakanlığı, fiyat etiketi yönetmeliğinde önemli bir değişikliğe gitti. Türkiye'de üretilen mallar için etiketlerin üzerine yerli olduğunu belirtir nitelikte ayırt edici işaret konulması zorunluluğu getirildi.

Tarihi kaleye PVC pencere
UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Mamure Kalesi'ndeki restorasyon çalışmalarında PVC pencere ve mermer kullanılması tepkilere neden oldu.

'Martı' projesinin son durumu havadan görüntülendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da önceki gün incelemelerde bulunduğu Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi (Martı) projesinin son durumu havadan görüntülendi.

Sis denizine karşı salıncağa biniyorlar
Sis denizine karşı salıncağa binmek ve gün batımını izlemek isteyenler, soluğu Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki 2 bin 700 rakımlı Huser Yaylası'nda alıyor.

Öğrencilerin beslenme çantası başarısını etkiliyor
Diyetisyen Gizem Şimşek Aktaş, sağlıklı bir beyine sahip olmak için sağlıklı bir bağırsak florasının şart olduğunu belirterek, öğrencilerin performansını artıracak beslenme çantası için önerilerde bulundu.

Bu pekmezin lezzeti toprağından geliyor
Pekmezi ile ünlü Antalya'nın Akseki ilçesinde her yıl eylül ayının ilk haftasında üzüm bağları bozularak, toplanan üzümlerden pekmez yapılıyor. Akseki pekmezinin lezzetinin sırrı ise şıranın içine atılan ve sadece Çimi Mahallesi’nde bulunan özel beyaz topraktan geliyor.

Ekonomi vitrini
18 Eylül 2018 Salı, Güncel ekonomi haberleri, finans dünyasında yaşanan son gelişmeler, altın ve dolar'da son durum.

Yarın kara ve denizlerimizde hava nasıl olacak?
19 Eylül 2018 Çarşamba günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 26, İstanbul'da 27, İzmir'de 32, Antalya'da 35 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.