alexa verify
Gün Özetleri / 20.08.2018 16:21

Haber Turu 20 Ağustos 2018 Pazartesi

WebTV - 20 Ağustos 2018 Pazartesi, yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri.

Ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ekonomimize yönelik saldırının, doğrudan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur. Amaç aynıdır' dedi.

ABD Büyükelçiliğine yapılan saldırıyı kınıyoruz
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Amerika Birleşik Devletlerinin Ankara Büyükelçiliğine yapılan saldırıyı kınadı.

Katar'la imzalanan anlaşmayla ilgili açıklama
Merkez Bankası, Katar Merkez Bankası arasında imzalanan Swap Anlaşması ile ilgili, 'Anlaşmanın temel hedefi yerel para birimleri üzerinden gerçekleştirilen ticareti kolaylaştırmak ve iki ülkenin finansal istikrarına destek sağlamaktır' açıklamasını yaptı.

Ankara Valiliği'nden saldırı açıklaması
Ankara Valiliği, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik silahlı saldırıya ilişkin, 'Atatürk Bulvarı üzerinde seyreden beyaz renkli bir araç içinden, kimliği henüz tespit edilemeyen şahıs veya şahıslar tarafından, ABD Büyükelçiliği nizamiyesine doğru 6 el ateş edilmiştir. Yapılan ilk incelemeler sonucunda, 3 adet merminin demir kapıya ve camlı bölüme isabet ettiği, herhangi bir can kaybının olmadığı anlaşılmıştır' açıklamasında bulundu.

Terör örgütüne ağır darbe
İçişleri Bakanlığı, son 1 hafta içerisinde yürütülen iç güvenlik operasyonları kapsamında 2'si sözde üst düzey olmak üzere 40 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Benzini biten motosikleti ayağıyla itti
Bahçelievler'de bir motosiklet sürücüsü, benzini biten başka bir motosikleti ayağıyla itti. Sabah saatlerinde meydana gelen olay ise cep telefonu kamerasına böyle yansıdı.

Oltu sel sularına teslim oldu
Erzurum'un Oltu ilçesinde sağanak nedeniyle birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Esnaf, su bidonlarıyla set yaparak sel sularının iş yerlerine girmesini önlemeye çalıştı.

Köprüden aşağı uçtu
Pakistan'da inanılmaz bir kaza gerçekleşti.

İstanbul bomboş kaldı
9 günlük Kurban Bayramı tatilini kent sakinleri şehir dışında geçirince, haftanın ilk günü İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 1 olarak ölçüldü.

Balık ölümleri korkuttu
Sivas'ın İmranlı ilçesindeki Kızıldağ'dan doğan ve Karadeniz'e dökülen Kızılırmak'ın içinde yaşanan balık ölümleri korkuttu.

Yarın kara ve denizlerimizde hava nasıl olacak?
21 Ağustos 2018 Salı günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara ve İzmir'de 33, İstanbul'da 32, Antalya'da 31 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.