alexa verify
Gün Özetleri / 21.12.2018 20:15

Haber Turu 21 Aralık 2018 Cuma

Günün önemli gelişmelerini Haber Turu programımızda vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

Gündemin hareketliliğini ve en önemli gelişmeleri Haber Turu programımızda bulabilirsiniz. Gündemden haberlerin derlendiği programımızda yurtta ve dünyada yaşanan en önemli gelişmeler sizlerle.

- TBMM Başkanı Binali Ylldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüştü. Binali Yıldırım ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu.

- Fetullahçı Terör Örgütü'nün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullanıcısı oldukları iddiasıyla, haklarında gözaltı kararı verilen 39 şüpheliden, 14'ü yakalandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca,"ByLock" kullanıcılarına yönelik soruşturma sürüyor.

- Hakimler ve Savcılar Kurulu  kararnamesi ile yeni bir mahkeme kuruldu. Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Ankara'da 33. Ağır Ceza Mahkemesinin kurulması kararlaştırıldı.

- Yüksek Seçim Kurulu'nun 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasaklarına ilişkin kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.
Buna göre; seçim zamanında, genel yollar üzerinde, mabetlerde, kamu hizmeti görülen bina ve tesisler ile ilçe seçim kurullarınca gösterilecek alanlardan farklı meydanlarda ,toplu olarak sözlü propaganda yapılamayacak.

- Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iş birliğiyle yürütülen anket sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, aralıkta geçen aya göre yüzde 2,3 azaldı.

-  ABD Savunma Bakanı Jim Mattis'in ,Beyaz Saray’a giderek yaklaşık 45 dakika Başkan Trump'la görüştükten sonra ,istifa mektubunu sunduğu ve Şubat ayı sonunda görevden ayrılacağı duyuruldu. İstifa sebebinin; ABD’nin Suriye’deki askeri birliklerini geri çekmesi ve Amerika’nın dünya ülkeleri ile ilişkisindeki derin anlaşmazlıklarından dolayı olduğu belirtildi.

- Çekya'da maden ocağında bir patlamada meydana geldi. Karvina kenti yakınındaki kömür madeninde meydana gelen patlamada 13 işçinin hayatını kaybettiğini, 10'unun da yaralandığını söylendi.

- Yılbaşı yaklaşırken ,vatandaşın umudu olan Milli Piyango biletlerinin ,sahte olup-olmadığı konusunda uyarıda bulunan milli piyangocular; gerçek biletlerin sol alt köşesindeki rakamlarda, kabartma olduğunu ve vatandaşların bu tür biletleri alması gerektiğini söylediler.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.