alexa verify
Gün Özetleri / 23.04.2019 23:30

Haber Turu 23 Nisan 2019 Salı

23 Nisan 2019 Salı, Yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri. Günün önemli gelişmeleri Haber Turu programımızda.

-Yurtta 23 Nisan coşkusu
Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan coşkuyla kutlandı.

-Devlet erkanından Anıtkabir ziyareti
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan, koltuğunu Ozan Sözeyataroğlu’na devretti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koltuğunu Mamak Kuva-yi Milliye Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu’na bıraktı.

-Vali Yerilkaya koltuğunu Zeynep’e devretti
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Zeynep Yiğit’e devretti.

-Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya ilişkin açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Burada artık bir gaz sıkışması var. Bu insanların birikmiş olan bu gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin bunların hepsini etraflıca incelemek lazım, bunun üzerinde de düşünmek lazım” dedi.

-81 ilde 'Huzurlu Sokaklar' uygulaması
81 ilde gerçekleştirilen “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” kapsamında bin 452 gözaltına alınırken, bulanan 19 kayıp çocuk da ailelerine teslim edildi.

-Korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı
Bahçelievler D-100’de kaza sonrası aracın arkasında duran 2 kadına otomobilin çarptığı anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

-Yıkılan binaların enkazı havadan görüntülendi
Kağıthane’de dün 4 katlı binanın çökmesinin ardından çevredeki 21 bina risk nedeniyle boşaltılması sonrası bir bina ise kontrollü olarak yıkıldı. Yıkılan binanın enkazı ve kamyonlar ile molozların toplanması havadan görüntülendi.

- 24 Nisan 2019 Çarşamba günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara 17, İstanbul 19, İzmir 25, Antalya 23 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.