alexa verify
Gün Özetleri / 25.02.2019 18:58

Haber Turu 25 Şubat 2019 Pazartesi

Günün önemli gelişmelerini Haber Turu programımızda vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat Mitingi'nde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 'Devletin verdiği imkanları siz Kandil'e gönderecek olursanız hemen anında hiç beklemeden yine biz kayyumlarımızı atarız. Ve sizlerle yola devam etmeyiz" dedi.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarihçi Kemal Karpat için yapılan İstanbul Üniversitesi'ndeki törende konuştu. ''Kaybettiğimiz büyük tarih insanlarımız bize adeta sonbahar hüznü yaşatıyor. Bu büyük alimlerimizin yerini doldurmamız zor olacak. Bu duygularla hocamız Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyorum."ifadelerini kullandı. 

- Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak KOBİ'ler için yeni paket hazırlığında olduklarını ve bu hafta açıklayacaklarını duyurdu. Bakan, "Nisandan sonra çok daha güçlü bir Türkiye ekonomisi ortaya çıkacak" dedi.

- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar arasındaki imkan ve farklılıkların azaltılacağına işaret ederek, "Yakında da ilan edeceğiz, Mart ortasında. Birkaç ay içerisinde ortaya koyacağımız büyük bir veri yönetim sistemiyle de ne demek istediğimizi belki daha somut olarak anlatma ihtimalimiz ortaya çıkacak" dedi.

- Son dönemlerde yoğun ilgi gören Doğu Ekspresi ile ilgili önemli açıklamalar yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Doğu Ekspresi turizmle öne çıkmaya, turizm treni olmaya ve amacının dışında kullanılmaya başladı. Biz de diyoruz ki o zaman amacına uygun bir tren daha organize edelim. Hem Doğu Ekspresi vazifesini görsün hem de yeni amacına uygun bir turizm treni daha yapalım" dedi.
 
- Cumhur ittifakı kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli, Ankara, İstanbul ve İzmir'de birlikte miting yapacak Mitingler ; 17 Mart’ta İzmir, 23 Mart’ta Ankara ve 24 Mart’ta da İstanbul oalrak planlandı. 

- Mustafa Şentop'un TBMM Başkanı seçilmesiyle ilgili, Bahçeli'ye teşekkür eden AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Sayın Bahçeli'nin tüm kadrosuyla Sayın Şentop'a destek olmasını çok kıymetli buluyoruz" dedi.

- Adana merkezli 12 ilde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün askeri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 15'i muvazzaf 18 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ soruşturmasında da, 1 sivil ile Kara Kuvvetleri Komutanlığından 67'si muvazzaf 100 asker için gözaltı kararı çıkardı.

- Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan sucuk fabrikasında yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, jeneratörlerin bulunduğu elektrik trafosunda bilinmeyen nedenden çıkan yangın kısa sürede tüm fabrikayı sardı.Dumandan etkilenen 5 işçi, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

- Beyaz Saray ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong'un imzalı bildiri yayınladı. İki lider 27-28 Şubat tarihlerinde bir araya gelecek.

- Amerikalı Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio’nun, Twitter’dan Libya'nın öldürülen eski lideri Muammer Kaddafi'nin kanlı fotoğrafını paylaşması, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya "açık tehdit" olarak yorumlandı.

- İngiltere Başbakanı Theresa May, Avrupa Birliği ile yapılan ve revizesi için görüşmelerin sürdüğü Brexit anlaşmasının 12 Mart'ta parlamentoda oylanacağını söyledi.

- 25 Şubat Pazartesi günü borsa piyasalarına bir bakalım;  BİST %0.94 azalarak 100,769, Dolar %0.12 artarak 5.3076, Euro %0.19 azalarak 5.9927, Altın %0.29 artarak 226,94, Petrol %0.24 azalarak 66.34, Bono %0.22 artarak 18.23 den işlem gördü.

- 26 Şubat 2019 Salı günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 6, İstanbul'da 8, İzmir'de 13, Antalya'da 17 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.