alexa verify
Gün Özetleri / 27.09.2017 20:17

Haber Turu 27 Eylül 2017 Çarşamba

WebTV - 27 Eylül 2017 Çarşamba, yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri.

Kuzey Irak’taki referandum sonuçları açıklandı
Kuzey Irak’ta yapılan sözde bağımsızlık referandumunda sandıktan yüzde 92.73 oranında "evet", yüzde 7.27 oranında ise "hayır" oyu çıktı.

Seçim barajı düşürülecek mi ? 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, seçim barajının düşürülüp düşürülmeyeceğine ilişkin, “Tekrardan bu konular değerlendirilebilir ve konuşulabilir” dedi.

Mehmetçik sınırda taarruz tatbikatında
Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında başlatılan tatbikat 10. gününe girdi. Manevra eğitimini tamamlayan Mehmetçik, Irak askerleri ile birlikte düşman mevzisini abluka altına alarak tatbikatı tamamladı.

Kuzey Irak’taki pkk kampları vuruldu
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak’ın Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu.

FETÖ soruşturmasında 143 gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün yurt dışı yapılanması içerisinde yer alan 36 kuruluşun yönetici ve temsilcileri ile bu kuruluşlara Türkiye’den bağış adı altında para transfer eden veya bu kuruluşlara Bank Asya’dan çekmiş oldukları kredileri ödeyen 143 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Beton blokların içinde uyuşturucu sevkıyatı
Beton blokların içinden yüzlerce kilo uyuşturucu çıktı.

İş yerinde uyudu, hırsızın hedefi oldu
İstanbul Esenyurt’ta bir şehirlerarası otobüs firması yazıhanesinde görevlinin uykuya dalmasından faydalanan hırsız telefon ve paraları çaldı. Hırsızlık anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Yoldan karşıya geçmek isterken canından oluyordu
İstanbul Şişli’de bir anda koşarak yolun karşısına geçmeye çalışan adama taksi çarptı. Çarpmanın etkisiyle havalanarak karşı yola uçan talihsiz adam, başka bir aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Üniversitenin geyik fabrikası
Bursa’da Uludağ Üniversitesi’ndeki geyiklerin sayısı hızla artıyor. Kızıl Geyik Yetiştirme Merkezi’nde 2004 yılında 10 olan geyik sayısı 13 yılda 90’a ulaştı.

Şehir eşkıyaları işçiyi beyzbol sopasıyla dövdü
İstanbul Beylikdüzü’nde pazar kurulan sokağı temizleyen su tankeri görevlisine, yol vermediği gerekçesiyle tepki gösteren lüks cipli şehir eşkiyaları beyzbol sopalarıyla saldırdı. İşçiyi sopalarla döven eşkiyalar kayıplara karışırken, sopalarla işçiye atılan dayak bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Ekonomi Vitrini
BİST % 2,41 azalarak 101.422, Dolar % 0,85 yükselerek 3,5723, Euro % 0,31 yüselerek 4,1922, Altın % 0,31 yüselerek 147,85, Petrol % 0,92 azalarak 57,99, Bono % 0,59 yüselerek 11,93'den işlem gördü. 

Yarın kara ve denizlerimizde hava nasıl olacak?
28 Eylül 2017 Perşembe günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara ve İstanbul'da 24, İzmir ve Antalya'da 28 derece olacak. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.