alexa verify
Gün Özetleri / 28.07.2019 17:00

Haber Turu 28 Temmuz 2019 Pazar

28 Temmuz 2019 Pazar Yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri. Günün önemli gelişmeleri Haber Turu programımızda.

Ambarlı Limanı'nda demirli gemi alev aldı
Avcılar’da Ambarlı Limanı’nda demirli gemide yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın havadan görüntülendi.

Tek teker üstünde yarışıp makas attı
İstanbul’un çeşitli noktalarında motosikletli bir maganda, araçların arasında tek tekerlek üstünde giderek trafiği tehlikeye düşürdü. Jandarma trafik timlerinin önünden de bu şekilde geçen maganda, bununla da yetinmeyip bir de trafikteki araçlarla tek teker üstünde yarışarak “makas” attı. O anları sosyal medyadan paylaştı.

Trafiğe açılması beklenen FSM'de son çalışmalar yapılıyor
Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nde yol bakım çalışmaları kapsamında asfaltlama çalışmaları sona erdi. Yol şerit çizgilerinin çekildiği görülen köprüdeki son durum ise havadan görüntülendi.

Meslektaşları tatilde, onlar okulu yeniliyor
Siirt’in Kurtalan ilçesinde bulunan Atatürk Ortaokulu öğretmenleri, meslektaşları gibi tatile gitmek yerine ellerine kazma kürek alıp okullarını tadilattan geçiriyor.

Büyükçekmece'de 71 ülkeden gelen katılımcılarla renkli kortej yürüyüşü
20’nci Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşünde renkli görüntüler yaşandı. Yürüyüşe, 71 ülkenin temsilcileri geleneksel folklor kıyafetleriyle katıldı.Fatih Erkoç, şarkılarıyla katılımcılara keyifli bir akşam yaşattı.

Sıcaktan bunalan bebek su dolu kovada serinledi
Nem ile birlikte hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi geçtiği Adana’da bir bebeğin su dolu kovada serinlemesinin yer aldığı görüntüler sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Gediz Tarhana Festivali muhteşem finalle sona erdi
Kütahya’nın Gediz Belediyesinin kültür etkinlikleri kapsamında bu yıl 17’ncisi düzenlenen Tarhana Festivali ünlü sanatçı Buray’ın verdiği muhteşem konserle sona erdi.

2 bin İstanbullu Üsküdar'ı koştu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘İstanbul’u koşuyorum’ serisinin ikinci etabı Üsküdar’da gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 bin İstanbullu, Üsküdar sahili boyunca Harem’e kadar yaklaşık 3 kilometreden oluşan parkuru İstanbul’un muhteşem manzarası eşliğinde koştu. O anlar İHA tarafından havadan görüntülendi.

Hava Durumu
29 Temmuz 2019 Pazartesi günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 35, İstanbul'da 32, İzmir'de 37,  Antalya'da 34 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.