alexa verify
Gün Özetleri / 04.03.2017 20:42

Haber Turu 4 Mart 2017 Cumartesi

WebTV - 4 Mart 2017 Cumartesi, yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri.

Erdoğan'dan öğretmenlere müjde, 10 bin kadro daha...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlere müjdeyi verdi. Erdoğan, 'Daha yeni öğretmenlere yönelik 20 bin kadro açıldı. Ağustos'tan sonra buna bir 10 bin daha ilave edeceğiz' dedi.

Terörist bayrağı dalgalandıranlara izin var
Başbakan Binali Yıldırım, 'Alman makamlarının bu konudaki tutumlarını iki ülke arasındaki iyi ilişkilerle bağdaşmayan bu tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyorum. Almanya'da hayır diyenler teröristlerin bayraklarını dalgalandıranlara izin vereceksiniz. Ay yıldızlı bayrağını dalgalandıranlara yasak koyacaksınız. Bu kabul edilemez' dedi.

Bozdağ'dan Almanya'ya sert tepki, Faşist bir uygulamadır
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'da konuşma yapacağı toplantının iptal edilmesine ilişkin, "Bize yapılan uygulama; faşist ve demokratik değerlerin çiğnendiği bir uygulamadır" dedi.

TBMM'de yeni güvenlik konsepti
TBMM İdare Amiri Salim Uslu, TBMM'de yıkılan eski halkla ilişkiler binasının yerine 2 yeni bina yapılacağını belirterek, yapılacak yeni binaların bulunduğu yere Meclisin zor günlerde sürekli çalışabileceği acil yönetim merkezi olarak kullanılacak bir mekan yapılacağını söyledi.

Aracın camını yumrukla kırdı: Sürücüye biber gazı sıktı
Yumrukla aracın camını kırdıktan sonra sürücüye biber gazı sıktı.

Otomobil polise böyle çarptı
Korkunç kaza Çin'de meydana geldi. Polis ekiplerinin durdurmaya çalıştığı bir otomobil, hızını kesmeyince, yolda bulunan polise son sürat çarptı. Çarpmanın etkisiyle havada defalarca takla atan polis memurunun hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Saldırgana böyle karşı koydu
Polisten kaçan şüpheli, başka araç ararken sert kayaya çarptı.

Soydaş öğrenciler için Varna'ya kütüphane kuracaklar
Bursalı lise öğrencileri, Bulgaristan'da Türkçe kitap bulamayan soydaş öğrenciler için Varna'ya kütüphane kuracak.

Yusufeli'nin yeni yerlelşim yeri çalışmalarında sona yaklaşıldı
DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü tarafından, yapımı devam eden Yusufeli Barajı nedeni ile sular altında kalacak olan Artvin'in Yusufeli ilçesi yeni yerleşim yeri çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Side antik kentinin çehresi değişiyor
Türkiye'nin dünyaya açılan pencerelerinden Side antik kenti, Antik Side Tasarım Projesi ile yeni bir çehreye kavuşuyor. Side liman caddesinde sit alanında bulunan yapılar yıkılmak suretiyle yeni parklar oluşturulurken Side'nin ana caddesinde bulunan yol doğal traverten ile donatılıyor.

Yılın ilk çağla hasadı Silifke'de yapıldı
Ege ve Akdeniz Bölgesinde bahar meyvelerinin ilki olan çağla, tezgahlarda yerini almaya başladı. Havaların ısınmasıyla baharı erken yaşayan Mersin'in Silifke ilçesinde yılın ilk çağla hasadı yapıldı.

Hurdalardan maket oyuncaklar yapıyor
Muş'un Malazgirt ilçesinde 20 yıldır beyaz eşya ve televizyon tamiriyle uğraşan Hikmet Güvenir, vatandaşların işe yaramayacağını düşündüğü elektronik parçalardan çeşitli maketler üretiyor. Güvenir'in en büyük isteği ise bu hobi mesleğini yeni kuşaklara aktarabilmek.

Elle dizgi yapıp 100 yıllık makineyle basıyor
Kars'ta teknolojiye ayak uydurmayan matbaacı elle dizgi yapıp 100 yıllık makinesiyle baskı yapıyor.

Futbolcular tekme yumruk birbirine girdi!
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Süper Amatör Küme maçında karşı karşıya gelen Akınspor ile 10 Temmuzspor takımlarının futbolcuları tekme ve yumruklarla birbirine girdi.

Yarın Yurtta hava nasıl olacak?
5 Mart 2017 Pazar günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 15, İstanbul'da 16, İzmir ve Antalya'da 22 derece olacak. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.