alexa verify
Gün Özetleri / 07.12.2017 18:46

Haber Turu 7 Aralık 2017 Perşembe

WebTV - 7 Aralık 2017 Perşembe, yurt ve dünya bültenlerinden derlenen haber bülteni. Günün son video haberleri.

Türkiye Kudüs için ayakta
ABD’nin skandal Kudüs kararına hem Türkiye’den hem de dünyadan büyük tepkiler geldi.

"Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun?"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasıyla ilgili, "Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Siyasi liderler karıştırmak için değil, barıştırmak için olurlar " dedi.

"Karar yok hükmündedir"
Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını kınayarak, "Bu, Türkiye Cumhuriyeti’ne göre yok hükmündedir" dedi.

Erdoğan’dan Yunan mevkidaşına tarihi ayar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuk olduğu Yunanistan’da, tüm tartışmalı konuları basın önünde bahse açan Yunan mevkidaşı Pavlopulos’a ayar üstüne ayar verdi.

"Amerika’da bir dava var evlere şenlik"
Başbakan Binali Yıldırım, ABD’de Rıza Sarraf’ın tanık olarak ifade verdiği davaya ilişkin, "Adam açıkça diyor ki ’yalan söylersen ceza almaktan kurtarırsın’. Buradaki amaç bellidir, 15 Temmuz’da yarım kalan işi ekonomik saldırıyla başarmaktır" dedi.

Dönüş yolunda gündemi değerlendirdi
Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs açıklamasına ilişkin, “Buranın konumu, statüsüyle oynamak adeta pimi çekilmiş bir bomba şeklinde bir sonuç doğurur. Neresinden bakarsak bakalım vahim bir düşüncedir. Düşüncesi bile vahimdir” dedi.

11’i Yargıtay personeli 13 kişi hakkında gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, 2’si Adalet Bakanlığı personeli, 11’i Yargıtay personeli olmak üzere 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

Midibüsünü ekmek teknesi yaptı
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan İsmail Düzgün, kendisine ait midibüsü sucuk ekmek tezgahına çevirerek bir hayalini gerçekleştirdi.

’Ayla’da hikayesi anlatılan Süleyman Dilbirliği vefat etti
’Ayla’ filmine konu olan Kore Gazisi Emekli Astsubay Süleyman Dilbirliği hayatını kaybetti.

Antalyaspor’da Leonardo dönemi bitti
Süper Ligi takımlarından Antalyaspor’da Teknik Direktör Leonardo Araujo, görevini bıraktı.

Ekonomi Vitrini
BİST % 1,18 yükselerek 106.542, Dolar % 0,38 yükselerek 3,8671, Euro % 0,43 yükselerek 4,5647, Altın % 0,28 azalarak 156,22, Petrol % 0,92 yükselerek 61,75, Bono % 0,07 azalarak 13,35'den işlem gördü. 

Yarın kara ve denizlerimizde hava nasıl olacak ?
8 Aralık 2017 Cuma günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 7, İstanbul'da 14, İzmir'de 16, Antalya'da 18 derece olacak.  

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.