alexa verify
Gün Özetleri / 09.01.2019 21:55

Haber Turu 9 Ocak 2019 Çarşamba

Günün önemli gelişmelerini Haber Turu programımızda vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu"nda konuştu. ''Bu sempozyumun 31 Mart seçimleri öncesinde gerçekleştiriliyor olmasını çok ama çok isabetli buluyorum. ''diyerek açıklamalarına devam etti, izliyoruz.  

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşların mevcut borçlarının daha kolay ödenebilmesi için Ziraat Bankası tarafından sağlanacağını açıkladığı kredinin detayları belli oldu. Düzenlemenin henüz yasal takibe alınmamış ancak gecikmeye giren ve toplam borç yerine asgari ödeme yapan kredi kartı borçlularını kapsayacağı belirtiliyor. 

- TBMM Başkanı ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda açıklamalarda bulundu. İstanbul olmadan Türkiye’nin olmayacağını, İstanbul kalkınmadan Türkiye’nin kalkınmayacağını söyleyen Yıldırım, İstanbul projelerini de açıkladı...

- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, MÜSİAD Başkanlar Toplantısı'nda konuşma gerçekleştirdi. Bakan Albayrak,yarın 12 bankanın katılımıyla Kobi'ler için yeni kredi paketinin açıklanacağının müjdesini verdi.

- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türk Dış Politikasındaki Son Gelişmeler" hakkında TBMM Dışişleri Komisyonunu bilgilendirdi ve dış politika gündeminde birçok önemli konuyu aynı anda takip ettiklerini, önceliklikonulardan birinin ise Suriye olduğunu vurguladı,izliyoruz.

- Yüksek Seçim Kurulu’nun 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde uygulayacağı seçim yasakları, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
Buna göre, oy verilecek günde sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar, her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılması, içkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak.

- CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme tarihi belli oldu; görüşme yarın saat 17.00'de gerçekleşecek. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce ile de bugün bir araya gelen İmamoğlu, konuya ilişkin ''Bu yerel seçim sürecinde hem tavsiyelerini hem önerilerini hem de beraber neler yapılacağının sohbetini yapacağız. 2019'un 31 Mart'ında, İstanbul'daki yönetim anlayışının değişeceğine zaten yürekten inandık'' ifadelerini kullan

- Rusya Dışişleri Bakanı SergeyRyabkov Rus basınına yaptığı açıklamada, Rusya ve ABD’nin Suriye meselesi üzerine temasa geçeceğini söyledi. 

- Çiftlik Bank ile 130 bin kişiyi dolandırarak yurt dışına kaçan Tosun lakaplı Mehmet Aydın ve abisi Fatih Aydın Interpol’un arananlar listesine girdi.  

- İstanbul merkezli 8 ilde belgede sahtecilik yaparak dolandırıcılık suçlarına buluşan 33 kişilik şebekeye operasyon düzenlendi. Aralarında devlet kurumlarında çalışan 8 kamu görevlisinin de bulunduğu 25 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

- BİST % 0,25 yükselerek 90,921, Dolar % 0,79 yükselerek 5,5310, Euro % 0.92 yükselerek 6,3395, Altın % 0,29 yükselerek 227,47, Petrol % 2,20 yükselerek 60,01, Bono %0,61 azalarak 19,55'den işlem gördü.

- Yarın 10 Ocak Perşembe günü; en yüksek hava sıcaklıkları; Ankara'da 3, İstanbul ve İzmir'de 13, Antalya'da 14 derece olacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.