alexa verify
Yaşam / 07.08.2018 19:36

Haftalık Burç Yorumları - Parçalı Güneş Tutulması | Ağustos - 1

Haftalık burç yorumlarını OgünTV Burç yorumlarından takip edebilirsiniz. Parçalı Güneş Tutulmasının yaşanacağı bu hafta yılın son tutulmasıyla kapanacak.

Astrolojide bulunan 12 güneş burcunun kariyerinizi, aşk hayatınızı ve sağlık durumunuzu nasıl etkileyeceğini öğrenmeniz için, yorumlar, mottolar ve sesli sunumla 'Haftalık burç yorumları' her hafta OGÜN TV 'de...

Uranüs’ün Retro hareketine başlayacağı, Venüs’ün burç değiştireceği ama en önemlisi 11 Ağustos Cumartesi günü Parçalı Güneş Tutulması'nın yaşanacağı bu hafta yılın son tutulmasıyla kapanacak.

Aslan Burcunda Parçalı Güneş tutulması meydana gelirken, yine Aslan burcunda Yeni Ay meydana gelecek. Aslan, Kova, Akrep ve Boğaların başrolde olduğu bu tutulmada diğer 8 burç da farklı yönlerden etkilenecek.

-KOÇ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(21 Mart - 20 Nisan)


Koçların aşk hayatları bir süredir, kafalarını fazlasıyla kurcalıyor olabilir. Merkür’ün Retro hareketini yapması sebebi ile de geçmişte yaşadıkları ve halen unutmadıkları aşkları depreşmiş, özlem duygusu yaşar hale getirmiş olabilir. Koçlar, bu hafta yaşanılan bu kafa karışıklığı ve geçmişi gün yüzüne getirme durumundan kurtulup, netlik kazanmak için kendileri dışında gelişebilecek olaylar yaşayabilirler. Geçtiğimiz haftalarda yaşana tutulmanın Koçlar üzerindeki etkisi aşk konuları, hayattan aldıkları keyif ve eğer varsa çocukları ile ilgili durumlar olacak.

Motto: Koçlar kendi kontrolleri dışında gelişen olaylardan kendini sorumlu tutmayı bırakmalı ve esnek olmaya başlamalılar.

-BOĞA BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(21 Nisan - 21 Mayıs)


Boğaların, geçen haftalarda yaşadığımız Ay tutulmasında da gündemleri aile, ev, yuva ve çekirdek aileydi. Bu hafta yaşanacak Parçalı Güneş tutulmasında da temel konular bunlar olacak gibi duruyor. Bu tutulmada Boğalar, yardımcı başroldeler. Yani diğerlerine kıyasla biraz daha fazla etki alabilirler. Güneş tutulmaları çok kuvvetli Yeni Aylardır… Yeni Aylar da önemli başlangıçları işaret eder. Bu yüzden Boğalar, bu hafta yeni, başlangıçlar yapabilirler. Yani kader hayatlarının yönünü oluşturabilir. Geçmişte yaşadıkları ve kendilerine bile itiraf edemedikleri bazı duyguları açığa çıkabilir ve çözüm bulunması için gündemlerine yerleşebilir. Boğalar, bu hafta her ne karar verirlerse versinler kendilerinin faydası için olacağını unutmamalılar.

Motto: Boğalar yardımcı başrolde oldukları bu Parçalı Güneş Tutulmasında yeni başlangıçlara fırsat vermeliler.

İKİZLER BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(22 Mayıs - 22 Haziran)


İkizler, geçen haftalarda yaşadığımız Tam Ay tutulması ve Dolunay döneminde kardeşleri veya yakın dostları ile ilgili yaşadığı olayları bu hafta yaşanacak Güneş Tutulması ile çözüme ulaştıracak. İletişim kazaları yaşamış, yanlış anlaşılmış veya hiç yapmamaları gereken sohbetler yapmış olabilirler. Bu konuda kendilerine dersler çıkarmak ve tekrar etmemek için karar alabilirler. İkizler, konu ne olursa olsun bu yaz dönemi boyunca bazen hüzünlü bazen sevinçli ama derslerle dolu bir dönem geçiriyorlar.

Motto: İkizlerin bu hafta söyleyeceklerine dikkat etmesi ve iki kez düşünüp bir kez konuşmaları faydasına olacak.

YENGEÇ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(23 Haziran - 22 Temmuz)


Yengeçler için geçen haftalarda yaşanan Dolunay ve Tam Ay Tutulmasında maddi konular gündemlerinde ön sıralara gelmiş olabilir. Hem kendi emekleri ile kazandıkları gelirleri hem de miras yolu gibi direk emek vermeden oluşan gelirlerinde, kendi kontrolleri dışında gelişmeler yaşanmış olabilir. Bu hafta meydana gelecek Parçalı Güneş tutulmasında da bu konular üzerinden farklı gelişmeler oluşabilir. Yengeçler için bu hafta kafalarında planladıkları farklı yatırım düşünceleri veya gelir modelleri devreye girebilir. Geçen dönemdeki tutulmalarda ayaklanan, harekete geçen mevzuların çözüme kavuşması için kuvvetli enerjiler yakında. O nedenle bu hafta verimli bir hafta olacak.

Motto: Yengeçler, kazançları ve yatırımlarını iyi değerlendirmeli ve kazandıklarını elden çıkarmamayı bilmeliler.

ASLAN BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(23 Temmuz - 22 Ağustos)
 

Aslanlar, bu hafta üzerlerinde bu yıl gerçekleşecek son tutulmayı yaşayacak. Zorlu bir süreçten çıkan Aslanlar, Son 2 yıldır hayatlarına geri dönüp baktıklarında çokça aşılmış engel, kapatılması gereken defter ve yeni başlangıçlar görüyorlar. Değişimler her ne kadar kendilerini biraz sıksa da hayatın tek gerçeği, her gün yaşadığımız değişimler ve gelişimler. Bu yüzden Aslanlar da bu tutulma döneminden sonra aslında geliyor ve farklı bir hayata “Merhaba” diyorlar. Bu haftaki son tutulma ile özellikle hayattaki duruşları keyifleri, ve zevkleri doğrultusunda önemli kararlar alacak olan Aslanlar, hayatlarına yeni çizdikleri yoldan ilerleyecekler.

Motto: Aslanlar üzerlerindeki son tutulması hasarsız atlatmak için yaşadıkları keyifli dönemin tadını çıkarmaya çalışmalılar.

BAŞAK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(23 Ağustos - 22 Eylül)


Başakların yönetici gezegeni olan Merkür, Retro hareketini yapıyor. Geçmişi sorgulamak, tam kapatamadıkları olaylarla tekrar karşılaşmak, eski aşklarla yüzleşmek için doğru zaman… Fakat yepyeni başlangıçlar yapmak için tavsiye edilen bir dönem değil. Bu hafta yaşanacak Güneş tutulması ve Yeni Ay enerjisi de Başakları özellikle kendi oluşturduğu kaygılar ve korkular ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmaya zorlayabilir. En korktukları yerden tekrar bir sınava girebilirler. Ama bu sefer yepyeni farkındalıklar ve sonuçlarla çıkılması çok olası. Bu dönemde Başakların sağlığına dikkat etmesi faydalarına olacak.

Motto: Başaklar, geçmişi geride bırakıp sadece hatalarından ders almak için o sayfaları açmalı ve kendini hayat akışına bırakmalılar.

TERAZİ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(23 Eylül - 22 Ekim)


Teraziler için, bu tutulma döneminde temel konular; iş hayatı, sorumluluklar ve insanlara olan faydalar oldu. Geçen haftalarda yaşanan Tam Ay Tutulması ve Dolunay’da da önemli etki alan burçlardan biri olmalarının yanı sıra, bu temalar üzerinden sonlanmalar ve farkındalıklar yaşamış olabilirler. Yani kendilerini etkileyecek enerjiler açığa çıkmış olabilir. Bu hafta yaşanacak Parçalı Güneş Tutulmasında da Teraziler, iş hayatı ile ilgili önemli gelişmelerin yaşanabileceği sürece devam ediyorlar. Bir dönemi kapatıp, yepyeni bir döneme başlayabilirler ve bu tutulma ile taşların yerine oturduğunu hissedebilirler.

Motto: Teraziler iş hayatlarında çalışma sistemlerine ağırlık vermeli, sorumluluklarını gözden geçirerek planlı çalışmaya özen göstermeliler.

AKREP BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(23 Ekim - 21 Kasım)


Akrepler, akıllarına koyduklarını yapma konusunda sınır tanımayan bir yapıya sahipler. Harika bir özellik olsa da bazen kafalarını tamamen buraya verip, hayatın kendilerine sunduğu güzellikleri kaçırıyor olabilirler. Öğrenmek istedikleri bir hobi varsa veya gitmek istedikleri bir seyahat, almak istedikleri bir eğitim; vakit bu vakittir. Bu cumartesi yaşanacak Güneş Tutulmasında meydana gelecek Yeni Ay’da önemli etki alacak burçlardan biri de Akrep.  Harekete geçmek ve plan yapmak için kolları sıvayabilirler. Geçen haftalarda yaşanan Ay Tutulması ile verilen bir karar varsa bu hafta bu karar doğrultusunda ilk adımları atmaya başlayabilirler. Mars’ın Retro hareketi sebebi ile hayat enerjileri ya çok yukarıda ya da çok aşağıda seyrediyor olabilir. Bu yüzden kendilerini yorgun hissetmeleri gayet normal.

Motto: Akrepler, hedef ve ideallerini düşünerek ani kararlar almamaya çalışmalılar.

YAY BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(22 Kasım - 21 Aralık)


Yaylar, bu yaz dönemindeki tutulmalarda özellikle miras, vergi vs. gibi maddi konularda önemli gelişmeler yaşamış olabilirler. Eğer gündemlerinde para konuları hiç yoksa, hayatı başka boyutları ile sorgulamayı, mistik durumları anlamaya odaklanmış olabilirler. Yaşam ve Ölüm olgularını çözmeye çalıştıkları, hatta belki Astrolojiye merak saldıkları bir dönem yaşıyor olabilirler. Yaşamayı seven burçlardan biri olan Yayların bu hafta hayat enerjileri çok yüksek ve aslında ruhsal konularda çok da yetenekliler. Her neyi öğrenmek ve deneyimlemek istiyorlarsa, peşini bırakmamaları gerek.

Motto: Yaylar, parasal mevzularda harcamalarına dikkat etmeli yaşadıkları bolluğun sürekli olmayacağının farkına varmalılar.

OĞLAK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(22 Aralık - 21 Ocak)


Oğlakları en çok zorlayan özelliği belki de hayata çoğu zaman karamsar ve kötümser bir pencereden bakmaları oluyor. Bu yıl ki Satürn dönüşümünü, bu özelliklerini biraz törpüleyerek geçirmeyi değerlendirmeliler. Geçen haftalarda yaşanan Tam Ay tutulması ve Dolunay’dan sonra bu hafta cumartesi yaşanacak Parçalı Güneş Tutulması da özellikle, evliliği, ortakları ve kendileri ile ilgili konularda önemli gelişmeler yaşamalarına sebep olabilir. Her ne yaşanırsa yaşansın, Oğlaklar bu hafta çok önemli yeni başlangıçlar yapmamaya, sözleşme imzalamamaya özen göstermeli, her detayı iki defa düşünmeliler.

Motto: Oğlaklar, olumsuz düşünmeyi bir kenara bırakmalı ve bu haftaki Parçalı Güneş Tutulmasının etkilerini değerlendirmeliler.

KOVA BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(22 Ocak - 19 Şubat)


Kovalar için kritik kararlar alabilecekleri, hayatın akışında önemli müdahaleler yapabilecekleri bir yaz mevsimindeyiz. Düzeni sorgulamak, herkesin yaptığını yapmak konusunda büyük kaygıları olsa da, hayatın akışı içerisinde acaba “Doğru mu yapıyorum?” diye sorguladıkları dönemlerden birinden geçiyor olabilirler Kovalar.  Kendileri, ilişkileri, aileleri, yaşadıkları yer vs. gibi her konularda kendileriyle önemli hesaplaşmalar veriyor olabilirler. Bu süreç hayat enerjilerini biraz düşürse ve kendilerini mutsuz etse de, bu haftaki tutulmanın ardından hepsi geçecek ve Kovalar yeni hayatlarında çok daha keyifle yol alamaya başlayacaklar.

Motto: Kovalar bu yoğun dönemde alacakları kararları incelikle düşünmeli ve ona göre adım atmalılar.

BALIK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
(20 Şubat - 20 Mart)


Balıklar, duygularını çok yoğun yaşadığı halde, karşılarındaki ile direk paylaşamıyor, kelimelere dökmekte çoğu zaman zorlanıyor olabilir. Bunun için müzik, edebiyat, sanat Balıkların vazgeçilmezleri içerisinde… Bu tutulma döneminde de aşk hayatlarında da önemli dönemeçler yaşıyor olabilirler. Çok sevdikleri halde kaybettikleri bir ilişki veya bir türlü açılamadıkları bir platonik aşk yaşanıyor olabilir. 11 Ağustos’ta yaşanacak tutulma ile Balıklar, hisleri ve ilişki durumu ile ilgili çok daha büyük bir netlik kazanıp, yola devam edecekler. Duygusal yapıları gereği, her yeni durumda normalden fazla duygusal tepki veriyor olabilirler. Ancak en büyük yeteneklerini kullanarak ve akışta kalarak bu durumun da üstesinden gelebilirler.

Motto: Balıklar bu dönemde hislerini vurgulayamasa da duygularını arka plana atmamalı ve içgüdülerini dinlemeliler.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.