alexa verify
Siyaset / 05.10.2017 16:29

Hava sahaları ve sınırlar da kapatılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'taki Bölgesel Yönetimi hedef alarak, 'Şimdi bütün hava sahaları da kapatılacak, uçuşlar zaten yasaklandı. Kim gelecek, nasıl gideceksin? Yakında sınırlar da kapatılacak. Nasıl giriş çıkış yapacaksın?' dedi.

ANKARA/İHA- Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden kanaat önderlerini konuk eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Irak’taki bölgesel Yönetimi sert sözlerle eleştirerek, “Birileri çocukluk düşlerini gerçekleştirecek diye bölgemizin ve ülkemizin tehlikeye atılmasına müsaade edemeyiz” dedi. Erdoğan, “Bir tarafında İran, kuzeyinde Türkiye, güneyinde Irak yönetimi, batısında Suriye. Ne yapacaksın, nereye gideceksin, nasıl çıkacaksın? Buyurun şimdi bütün hava sahaları da kapatılacak, uçuşlar zaten yasaklandı. Kim gelecek, nasıl gideceksin? Yakında sınırlar da kapatılacak. Nasıl giriş çıkış yapacaksın?” ifadelerini kullandı.

"KÜRTLERLE, KÜRTLÜKLE BİR İLGİSİ YOK"

Erdoğan, Türkiye’nin gösterdiği tepkinin Kürtlerle ilgisi olmadığını da ekleyerek, “Türkiye’nin Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin referandum kararına karşı koyduğu tepkinin ne Kürtlerle ne Kürtlükle bir ilgisi yoktur. Bizim tepkimiz, Irak’ın birliğe, beraberliğe ihtiyacı olduğu bir dönemde hiçbir gereği ve zorunluluğu yokken üstelik de ülkemize danışılmadan böyle bir teşebbüste bulunulmuş olmasıdır. Bu, Irak’ın toprak bütünlüğüne bir defa bir ihanettir” diye konuştu.

"KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR"

Erdoğan, Türkiye’ye aba altından sopa gösteren Bölgesel Yönetimi de sert biçimde uyardı. Cumhurbaşkanı, “Gösterdiğimiz tepki karşısında ülkemizin iç güvenliği ile ilgili aba altından sopa gösterilmesi de tam bir oynaklıktır. Türkiye’nin milli güvenliğini hedef alan açıklamalar, bu tür yola başvurmak kimsenin haddine değildir” dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.