alexa verify
Siyaset / 08.10.2017 15:17

İdlib'de operasyon başlamıştır, darısı Afrin'in başınadır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'İdlib’de yeni bir operasyon başlamıştır. Darısı Afrin’in başınadır ve bu da gerçekleşmelidir' dedi.

ANKARA/İHA- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da düzenlenen ‘Kerkük Sevdalıları ile Buluşma’ programında konuştu. Konuşmasında Bahçeli, Kuzey Irak’taki referandum komplosunun Sevr’i canlandırma teşebbüsü olduğunu belirterek, "Bu komplo Türkiye ve komşu ülkeleri parçalama testidir" dedi. Irak’ın da Suriye’nin de toprak bütünlüğünün Türkiye için hayati nitelikte olduğunu kaydeden Bahçeli, “Kerkük’ün güvenliği, Ankara’nın güvenliği demektir” ifadelerini kullandı. “Fitneyi odağında kurutmak, Türk devletinin en tabii hakkı, ertelenemez görevidir. Irak Türkmenlerine dil uzatan olursa o dili keser, tuzak kuran olursa o tuzakları başlarına geçiririz” dedi.

"84’Ü SÖYLESEYDİK..."

Bahçeli, “Kerkük-Musul” çıkışına “Bu fikir Diyarbakır’ı vermekle biter” diyen Doğu Perinçek’e de sert tepki gösterdi. Perinçek’in sözlerinin hiçbir gerçekçiliği olmadığını, asıl Kerkük’e sahip çıkılmazsa Diyarbakır’ın tehlikeye gireceğini belirten Bahçeli, “Çürük ve çorak bir zihniyet diyor ki; ’Kerkük, Musul’u alalım diyen Diyarbakır’ı verir.’ Bu ruhsuz, bu omurgasız sözlerin ne tarihle, ne coğrafyayla, ne jeopolitik gerçeklerle ne de milli siyasetle uzaktan yakından ilgisi yoktur. 82 Kerkük dedik, 83 Musul dedik. Eğer 84’ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecek, deli divane olup, geçmişte ziyaret edip gülücükler saçtıkları PKK kamplarında tekrar soluklarını alacaklardı. Biz Türk milliyetçisiyiz, biz Türkçüyüz” dedi.

İDLİB’E İNTİKAL

Devlet Bahçeli’nin gündeminde İdlib operasyonu da vardı. “İdlib’te yeni bir operasyon başlamıştır. Darısı Afrin’in başınadır ve bu da gerçekleşmelidir” diyen Bahçeli, devletin ve hükümetin yanında olduklarını kaydederek, “Türkiye’nin tüm düşmanlarına karşı biriz, beraberiz, çok güçlüyüz. Bu iradeyi kıramayacaklar, bu azmi bozamayacaklar, bu kaleyi aşamayacaklar. Şayet Barzani aklını başına almazsa bir gece orada görünmek, bağımsızlıkta ısrar ederse Misak-ı Milli’nin namusunu çiğnetmemek bizim boynumuzun borcudur” ifadelerini kaydetti.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.