alexa verify
Kültür-Sanat / 23.02.2019 10:47

İstanbul'da Sanat Günleri Başladı

'Geleneksel Art Boya Sanat Günleri – 2019' etkinlikleri, bu yıl 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşiyor.

Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlik çerçevesinde, fotoğraf sergisi, sanatçı workshopları, atölye çalışmaları ve eğitim programları yer alıyor.

Fotoğraf meraklılarının çok özel bir fotoğraf sergisiyle karşılaştığı sanat günlerinde, serginin konusu “Sevgi” olarak belirlendi. Özellikle genç fotoğraf sanatçılarını desteklemek, onlara yol açmak amacıyla, Küratör Tahsin Aydoğmuş tarafından seçilen fotoğraflar, orijinal Hahnemühle kağıda, Fine Art baskı olarak hazırlanmış ve müze camıyla özel olarak çerçevelenmiştir.

Bu yıl sanat günleri kapsamında gerçekleşecek olan bir önemli etkinlik de, Fotoğraf Sanatçısı Kerim Suner’in yapacağı, 1800’lü yılların baskı tekniği “Albümen Baskı” olacak. Sınırlı sayıda yapılacak bu baskılar etkinliğin en ilgi çekici yanlarından biri olarak kabul ediliyor.

Fotoğrafçılar ya da fotoğraf öğrencilerine  (kendilerine ait 300 dpi bir iş ), bir sanatsal baskı tekniği olan Fine Art  baskı yapma şansının verilmesi ise bu yıl ki sanat günlerinin sürprizi olarak sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Ayrıca  Fine Art baskı ile Digital Fine Art limitli baskı konusunda bilgi almak da mümkün olacaktır.

Bunların yanında akrilik, suluboya, baskı teknikleri, botanik illüstrasyon, tezhip ve edirnekari gibi çok sayıda farklı etkinliğin izlenebileceği sanat günlerine katılım için önceden kayıt yaptırılması gerekiyor.

Sanat günleri The Green Park Hotel Bostancı'da gerçekleşiyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Hüseyin Fidan 23.02.2019 18:06
Atatürk ''sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.