alexa verify
Siyaset / 22.01.2018 16:00

Kamer Genç ölüm yıl dönümünde anıldı

Eski CHP Milletvekili Kamer Genç, ölümünün 2. yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyünde bulunan Genç’in mezarı başında gerçekleştirilen anmaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Genç’in eşi Sevim Genç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Meclis İdare Amiri İbrahim Özdiş, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Vali Yardımcısı ve İlçe Kaymakamı Akın Zor, Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Dua okunması ve lokma dağıtılmasıyla başlayan anmada Genç’in mezarına çiçekler bırakıldı.

VASİYETİNİ ANLATTI

Törende Genç ile anılarından bahseden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Kamer Genç öldüğü gün eşine ’Beni doğduğum köyün topraklarına defnedin’ vasiyetinde bulundu. Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Ramazan köyüne defnedildi. Defnederken de ’Türk bayrağını üzerime serin’ dedi. Tüm Türkiye’ye milliliğin ve yerliliğin ne olduğunu gösterdi sevgili Kamer Genç” ifadelerini kullandı.

Eşinin Türkiye’ye ve memleketine olan bağlılığına vurgu yapan Sevim Genç ise şunları söyledi:
“Eşim her şeyden önce ülkesini, vatanını çok seven, her sözün sonunda Tunceli’ye gitmek istediğini söyleyen biriydi. Bütün insanları kucaklıyor, Kürt, Türk ayrımı yapmadan tüm insanları seven, ülkenin birliğinden, bütünlüğünden yana olan, daima ileriyi gören, Türkiye’nin ilerlemesini isteyen ve insanları çok seven, sadece Tunceli’nin değil tüm Türkiye’nin milletvekiliydi.”

Mezar başındaki anmanın ardından Genç için Nazımiye Cemevinde hayır yemeği dağıtıldı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.