alexa verify
Spor / 13.01.2019 19:30

Kastamonuspor 1966 Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grupta ilimizi temsil eden Kastamonuspor 1966’da, dün gerçekleşen Olağan Kongreyle dördüncü başkanı Erkan Ahmet Özcan oldu.

İrfan Salcı - Kastamonu Belediyesi Kuzeykent Nikah ve Konferans Salonu'nda dün Saat 10.00'da gerçekleştirilen kongrede Kırmızı-Siyahlılar, ilk başkanı Mahir Altıkulaç ile başlayan yolculukta Metehan Babaş ve Salim Arpacıoğlu'nun ardından 4'üncü başkanını yoğun katılımla seçti.

Kongreye Çatalzeytinli iş adamı ve menajer Erkan Ahmet Özcan ve ekibi tek liste olarak girdi.

HEDEF SÜPER LİG

Kastamonuspor 1966'nın kurulduğu günden bu güne kadar büyük başarılar elde ettiğini hatırlatan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Şuanda 2.Lig'de başarılı bir şekilde ilerliyoruz. Ama biz 1.Lig'e çıkalım hatta Süper Lig'e çıkalım diyoruz. Hiç kimseden bir eksiğimiz yok. Sadece biraz daha motive olmamız, biraz bu konuda ki lobimizi güçlendirmemiz ve birbirimize inanmamız lazım. Taraftarından, yöneticisine, teknik direktöründen, futbolcusuna kadar herkesin birbirine inanması ve güvenmesi lazım. Başarı kolay, kolay gelmiyor. Birlik beraberlik ve inanma ile oluyor. Şimdi geldiğimiz noktada iyiyiz arkadaşlar. 

Lütfen Kastamonuspor 1966 üzerinden siyaset yapmayalım, yapanlara da prim vermeyelim arkadaşlar. Bakın gelin buraya burada genel kurulda ne yapacaksanız yapın. Ne söyleyecekseniz söyleyin. Burası Kastamonu'nun Kastamonuspor'un genel kurulu. Bunu iyi yapıyorum diye düşünmeyin. Bu gönül işi, sevda işi, bu topraklarda yaşayanların işi. O nedenle özellikle değerli Kastamonuspor taraftarımızdan, Kastamonuspor'u sevenlerden, Kastamonuluyum diyenlerden ricam budur. Siyaseten kirli oyunlara Kastamonuspor'u alet etmek isteyenlere imkan vermeyin.

Bu işin kanı canı taraftardır. Taraftarın ve kamuoyunun Kastamonuspor'a vereceği destek çok önemlidir. Bu ne kadar güçlü, bu ne kadar haşmetli, ne kadar iyi olursa Kastamonuspor, Süper Lig'e kısa sürede yükselir. Her zaman söylediğim gibi bizim kimden eksiğimiz var ki? Bölgenin en güçlü ili biziz. Kimse bunu inkar edemez. Biz her şeyimizle Kastamonumuzu ileriye taşımak zorundayız. Bunun için buralara geldik. Korkak adam işi değil bu iş. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyenin işi değil bunlar. Buralar fedakarlık isteyen, cesaret isteyen ve Kastamonu sevdası olan adamları işidir.  Bundan sonrada Kastamonuspor ile ilgili her türlü faaliyeti gerçekleştirmek için kulübün yanında ve ardındayım. Bu böyle biline. Tabiki bir takım sorunlar oluyor. Bazı maddi zorluklar çekilebiliyor ama Kastamonu bunu aşacak güçtedir, kuvvettedir ve kudrettedir. Onun için biz yılmıyoruz. Dönmüyoruz. Yolumuza hep birlikte devam ediyoruz.

Önümüzde ki dönemlerde alt yapıya çok büyük önem vermemizi sağlayacağım. Bu işin kaynağı burada. Öncelikle bölgemizde ki gençleri bu işi tutunduracağız. Yani temeli olacak. Temeli olmadan bir binayı inşa ederseniz, çok ömrü olmuyor. Zor ayakta duruyor. Onun için temele çok önem vermemiz lazım. Yine amatör sporlara çok daha fazla destek ve katkı vereceğim. Çünkü bu konu çok önemli bu. Çünkü bu işin amatörü Kastamonuspor ile ilgili çok güzel bir sisteme geçmemiz lazım. Allah'a şükür her şeyimiz var” ifadeleri kullandı.

KENDİ ÖZ OYUNCULARIMIZI KASTAMONUSPOR'DA GÖRECEĞİZ

Çok fedakarlık isteyen bir branşın ve aktivitenin genel temel işleyicileri olduklarını belirten ASKF Başkanı Adem Keloğlu, “Öncelikle daha önceki yönetim kurulundaki üyelerimizin seçimi esnasında, alt yapı takımlarımızın Akademi Ligi'ne katılması noktasında konuşma yapmıştım. Bununla ilgili bundan önceki başkan ve yönetim kuruluna öncelikle Kastamonulu olarak, ASKF başkanı olarak teşekkür ediyorum. 

Belediye Başkanımız üst liglerde oynamamamız için hiçbir sebebin olmadığını beyan ettiler. Başkanımızın göreve geldiğinden bu güne kadar Kastamonuspor için yaptıklarını biliyoruz. Yönetimde görev alan iş adamlarımızın da Kastamonuspor için emek verdikleri kesin. Bunun yanında Kastamonuspor'un bugünlere gelmesinde en büyük desteği, birlik ve beraberlikle bizim adımıza hareket eden Kastamonu Belediye Başkanımızın emekleridir. Bu konuda kendisinin biraz önce yaptığı konuşmada verdiği sözleri çok önemsiyorum. Amatör spor kulüplerinin güçlendirilmesi, amatör kulüplerin desteklenmesi üst yapıda faal olacak olan yapının güçlü olması demektir. İlimizde kurulan amatör takımların birçoğu faaliyetlere katılamıyor. Bunun en büyük nedenleri de il ve ilçelerde mevcut kaymakam veya belediye başkanlarımızın spora olan ilgisinin az olması. Bu konuda şikayetçiyiz. Bir amatör kulübün yürüyebilmesi için oradaki esnafımızın, belediye başkanımızın, kaymakamların belli desteğine ihtiyaç var. 

Bundan sonra amatör liglerde mücadele eden takımlarımıza verilen desteğin yanında Kastamonuspor yönetim kurulumuzun da elde edeceği başarılarla daha organize destek vermesi neticesinde 4-5 sene sonra kendi öz oyuncularımızı Kastamonuspor'da göreceğiz” ifadelerine yer verdi.

SİYASETE MALZEME YAPMAYIN!

Kastamonuspor 1966'nın 4. Kulüp Başkanı seçilen Erkan Ahmet Özcan ise kulüp başkanı olarak yaptığı ilk konuşmasında, “Konuşmama benim için en önemli olan şey alt yapıdan başlayacağım. Bu zamana kadar Kastamonuspor çok güzel yerlere geldi. 5 yıl önce amatör ligdeydik bugün 2'nci Lig'de önemli, ciddi, rakiplerin oynamaktan çekindiği bir kulübüz. Ama ne yazık ki alt yapıda fazla bir gelişim gösterememişiz. Bunun üzerine gideceğiz. Artık futbolcu alan futbolcu yollayan kulüp değil, futbolcu yetiştiren ve satan bir kulüp haline geleceğiz. Bunun için de gerekli girişimleri yapacağız. İlk çalışmalarımızı alt yapı üzerine yoğunlaştıracağız.
Bu sene çok iyi bir noktadayız; 5'inci sıradayız, Play-Off iddiamız çok güçlü bir şekilde devam ediyor, şampiyonluk iddiamız var. Önümüzde bir transfer yasağı var, Sancaktepe maçından önce bu yasağı çözeceğiz ve yola koyulacağız. Ama fazla takviye yapma gibi bir düşüncemiz yok zaten iyi bir takımımız var. Gerekli noktalara üç dört takviyeyle ligi tamamlayacağız. 

Maalesef Kastamonu'da Kastamonuspor 1966 Spor Kulübü siyasete alet ediliyor. Kastamonuspor'u siyasi malzeme yapmayın, siyaset meselesi yapmayın; memleket meselesi yapın. Yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve ben bu konuda herkese eşit uzaklıkta ve eşit yakınlıktayız. Her kim ki bize yardımda bulunmak istiyorsa kapılarımız açık, tesislerimiz Kuzeykent'te. 

Amatör spor kulüplerine yardımcı olacağız. Seneye U21 takımları Süper Lig'den ve 1'inci Lig'den kaldırılacak. Biz U21 takımıyla mücadele edemeyeceğiz. Yaş itibariyle görevi biten arkadaşlarımızı amatör spor kulüplerine yönlendireceğiz ve burada gelişimlerini takip edip A takıma kazandırmak için takip edeceğiz. 

Kastamonuspor ve Türkiye'deki diğer kulüpler hep hedefler doğrultusunda bütçe oluşturdular. Türk futbolundaki ekonomik kriz malum. Kastamonusporumuz da az önce herhalde negatif bir bilanço açıkladı. Artık Kastamonusporumuz hedefler doğrultusunda bütçe değil bütçe doğrultusunda hedefler belirlemeli. Bu doğrultuda gideceğiz. Hedeflerimizi ve bütçemizi belirleme noktasında en büyük destek taraftardan. 

Taraftarımız o stadı doldurmalı. Halk ve taraftar bizden yeni bir stadyum bekliyor. Bizden 1'inci Lig'e Süper Lig'e çıkmamızı bekliyor ama biz her hafta bin bin 500 kişiye oynarsak bu imkansız. Ankara, İl Spor Müdürlüğü'nün verilerine baktığı zaman bu statta bin, bin 500 kişi var size yeni stat gereksiz diye düşünür. Ne siyasiler ne biz hiçbir şey yapamayız. Taraftarın her maçta o stadı tıklım tıklım doldurması gerekiyor. 

Bugün Türkiye'de birçok kulüp ‘Feda Sezonu' ‘Uyanış Sezonu' ‘Direniş Sezonu' diye taraftarını şartlandırmak için sezonu adlandırıyor. Ben de 3 yıldan beri Kastamonuspor'u çok yakından takip ediyorum. İçeride dışarıda tüm maçlarına gittim. Bizim en büyük sorunu birlik sorunu, bizim içinde bu sezon ‘Birlik Sezonu' olsun” ifadelerine yer verdi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.