alexa verify
Asayiş / 22.09.2017 16:09

Kefken açıklarında batan teknede ölü sayısı 15'e yükseldi

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kefken açıklarında göçmenleri taşıyan balıkçı teknesinin batması sonucunda ölü sayısının 15’e yükseldiği açıklandı.

KOCAELİ/İHA- Kefken açıklarında sabaha karşı saat 05.25‘te içinde göçmenlerin bulunduğu bir balıkçı teknesinin batması sonucunda Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından ilk etapta 40 göçmen kurtarılmış, 5 göçmen hayatını kaybetmişti. Ekipler tarafından sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında denizden çıkarılan cesetlerin sayısı 15’e yükseldi. Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, bölgeye arama kurtarma maksatlı olarak bir Sahil Güvenlik uçağı ve iki Sahil Güvenlik botu sevk edildiği, ticari gemilerin de kurtarma faaliyetlerine yardım ettiği bildirildi. Devam eden çalışmalarda Sahil Güvenlik botu tarafından denizden 23, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı helikopteri tarafından 1, ticari gemiler tarafından 16 olmak üzere toplam 40 kazazedenin ilk aşamada sağ olarak kurtarıldığı bildirildi. Çalışmalarda ayrıca 15 cansız bedenin de denizden çıkarıldığı ifade edildi.

Ekipler, göçmenlerin ifadelerine göre kayıp olduğu değerlendirilen yaklaşık 13-15 kişinin bulunması için arama kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor. Kurtarma çalışmalarında 1 Sahil Güvenlik uçağı, 1 helikopterli Sahil Güvenlik korveti, 2 Sahil Güvenlik botu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait 1 uçak, 1 helikopter ve 2 karakol gemisi ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı 1 kurtarma botunun bölgeye yönlendirildiği, 5 ticari geminin de kurtarma faaliyetlerine destek verdiği öğrenildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.