alexa verify
Siyaset / 02.10.2018 14:55

Kılıçdaroğlu'ndan hükümete ekonomi eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin bir ekonomik kriz içinde olduğunu iddia ederek, "Tefecilere teslim olan bir iktidarla karşı karşıyayız" diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, "6 yıldır yönetiyorlar tek başına yönetiyorlar. 16 yılın sonunda Türkiye yeniden bir ekonomik krizle karşı karşıya. Ekonomik krizin sebepleri Türkiye’nin yönetilmemesi. Türkiye savruluyor, yönetilmiyor. Aşırı borçlandılar. Dünya kadar vergi topladılar yetmedi, kim önlerine geldiyse borçlandılar. Faiz yükü aldı başını gidiyor. Tefecilere teslim olan bir iktidarla karşı karşıyayız. Şimdi tefecinin faizini ödemek için de borçlanıyorlar” dedi. 

FİLİSTİN POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin politikasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, “-Kudüs’te büyükelçilik açacağız- dedi. Ne oldu? Gitti BM’ye konuştu. Filistin’le ilgili ağzından bir cümle çıkmadı. İsrail’den gelenler vizesiz gelirler Türkiye’ye, Filistinliler vize almak zorundadırlar. Filistin topraklarında bu ülkenin çocukları yatıyor” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının son bölümünde ise, ABD şirketi McKinsey’den danışmanlık hizmeti alınmasını sert sözlerle eleştirdi. CHP lideri, anlaşmanın iptal edilmesi gerektiğini savundu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.