alexa verify
Yaşam / 12.01.2019 02:39

Köylüler, rahatsızlanan hamile komşularını Daban ile yolları açarak hastaneye ulaştırdı

Kardan yolları kapanan köylüler, kendi yollarını kendileri açtı. Traktöre taktıkları özel aparatla, kardan kapanan yollarını köylüler kendileri açtı.

İrfan Salcı/KASTAMONU - Kastamonu’da kar yağışından dolayı yolları kapanan köylüler, ‘daban’ ismini verdikleri özel aparatı traktöre takarak kendi yollarını kendileri açıyor. Hamile komşuları rahatsızlanan köylüler, yine ‘daban’ ile yolları açarak rahatsızlanan komşularını hastaneye ulaştırdı.

Kastamonu’da il genelinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Kar yağışından dolayı 20 ilçesi ve 1073 köyü bulunan Kastamonu’da, İl Özel İdaresi ekipleri köylerin yolunu açık tutmakta güçlük çekiyor. Bu yüzden köylüler, kardan kapanan yollarını açık tutmak için ‘daban’ ismini verdikleri özel aparatı traktöre takarak kendi yolunu kendileri açıyor. Son olarak merkeze bağlı Haydarlar Köyü Örencik Mahallesinde ikamet eden hamile bir kadın, aniden rahatsızlanınca köylüler harekete geçti. Köylüler, traktöre taktıkları ‘daban’ sayesinde kardan kapanan yollarını açarak hastalarını Kastamonu Devlet Hastanesine ulaştırdı. Köylüler, her şeyi devletten beklemediklerini ve ekiplere yardımcı olmak için kendi yollarını açtıklarını söyledi. “Her şeyi devletten beklememek gerekiyor” ‘Daban’ ismini verdiği özel aparatı traktöre takarak köylerinin yolunu açan Nazım Şahinoğlu, “Merkeze bağlı Haydarlar Köyünün Örencik Mahallesinde ikamet ediyoruz. Köylere Hizmet Götürme Birliği ekiplerinin kış mevsiminde karla mücadele çok fazla olduğundan dolayı her köye yetişemiyor. Bizlerde bu yüzden kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmak için uğraşıyoruz. Her şeyi de devletten beklememek gerekiyor. Elimizden geldiğinde bizlerde karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.