alexa verify
Genel / 04.04.2017 12:06

Kuyruk kilometrelerce uzadı, Havadan görüntülendi

İstanbul Arnavutköy’de bulunan resmi hafriyat döküm sahasında oluşan kilometrelerce kamyon kuyruğu havadan görüntülendi. Bir ton hafriyatı 5 Türk Lirasına dökmek için uzun zaman kuyrukta beklenmesi gerekiyor.

İSTANBUL/İHA - İstanbul’da son günlerde sıkça gündeme gelen kaçak hafriyat dökümü çevreye ciddi zarar verdi.

Arnavutköy Bolluca mevkiinde bulunan resmi hafriyat döküm yerine ulaşmaya çalışan kamyonların oluşturduğu kilometrelerce kuyruk havadan drone ile görüntülendi. Kamyonların hafriyat sahasına gelip ilk önce kantarın üzerine gelerek kaç ton hafriyat getirdikleri belirleniyor. Daha sonra getirdikleri yüklere göre ücretleri belirlenip döküm sahasında belirlenen kısımlara hafriyatı dökebiliyorlar. Kentsel dönüşümün çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği İstanbul’da her ay yaklaşık 5 milyon ton hafriyat ortaya çıkıyor.

Birçok kamyon şoförü ise resmi döküm yerlerine hafriyat dökmektense kaçak yollardan yol kenarlarına, göllere ve piknik alanlarına dökmeyi tercih ediyor. Daha fazla kazanç ve kuyrukta beklememek uğruna çevreye büyük zarar veriliyor. İBB’nin resmi hafriyat atıklarının yapıldığı yerler ise daha sonra ıslah edilerek ağaçlandırılıyor. Kamyonların hafriyatları dökmek için oluşturdukları kilometrelerce kuyruk ise drone ile havadan çekilen görüntülerle gözler önüne serildi.Görüntülerde Arnavutköy’deki döküm merkezinde kilometrelerce kamyon kuyruğu görülüyor.Kuyruğu aşan kamyon sürücüleri daha sonra molozları hafriyat alanına döküyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.