alexa verify
Asayiş / 03.11.2017 17:25

Mardin'de büyük başarı; Sınırda PYD tünelleri bulundu

Mardin Valiliğinin koordinesinde, Mardin MİT Bölge Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda büyük bir başarıya imza atıldı; teröristlerin sızdığı tüneller bulundu.

NUSAYBİN - Mardin Zeynelabidin mahallesi sınıra yakın noktasında Suriye Ülkesi kamışlı kentine uzanan tünel olduğu yönünde teyide muhtaç bilgi edinilmesi üzerine; Zeynelabidin mahallesinde sınıra yakın noktalarda yer tespiti çalışmalarına başlanılmış yapılan çalışmalar sonucu bugün Zeynelabidin Mahallesi Zeynelabidin Sokak ile Tokay Sokak arasında kalan yerde (ATMACA 7 operasyon Haritasına göre yapılan kazı çalışmasında yerin 6 metre aşağısında Suriye ülkesi Kamışlı kentine uzanan 12,5 metresine kadar buradan sonrası tıkalı olan "Tünel" bulundu. 

Edinilen bilgilere göre, Tünelin bulunduğu yer; ATMACA 7 operasyon bölgesinde bulunduğu ve operasyon sonrası buradaki evlerin yıkılması sonucu boş olan bir alan. Tünelin başlangıç noktasında bulunan işyeri/ikamet tespitine başlanıldı. Ayrıca ekipler tespit edilen tıkalı yerde kazı çalışmalarına da başladı. Geçmişte yapılan çalışmalara rağmen bulunamayan tünelin Mardin MİT Bölge Daire Başkanlığının ısrarlı çalışmaları sonucu bulunması da takdirle karşılandı.

Mardin Valiliğince yapılan açıklamada; "İlimizin sınır güvenliği ve PKK/KCK terör örgütü başta olmak üzere diğer terör örgütlerinin ilimizdeki faaliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine yönelik olarak, Valiliğimiz koordinesinde, Mardin MİT Bölge Daire Başkanlığınca ve İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar sonucunda; 03/11/2017 Cuma günü Nusaybin İlçemiz Zeynelabidin Mahallesinden Suriye’nin Kamışlı kentine doğru uzanan yerin 6 metre aşağısında, 12,5 metre uzunluğunda(bu mesafeden sonrası kapalı) 1 adet tünel bulunmuş, kapalı olan kısımdan sonra tünelin devam edip etmediğine yönelik arama faaliyetleri devam etmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir. Terörle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarımızın kararlılıkla devam edeceği kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.