alexa verify
Genel / 30.04.2018 12:39

Sağlık için pedal çevirdiler

Son yıllarda sosyal medya bağımlılığı nedeniyle toplumlarda artan hareket azlığına dikkat çekmek için 300 kişi bir araya geldi ve 10 kilometre boyunca pedal çevirdiler.

Kütahya Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İbni Sina Sağlık Derneği’nin birlikte düzenlediği “Hareketi sev, sağlığını koru” sloganıyla birlikte 300 vatandaş şehir merkezinde bulunan zafer meydanında bir araya gelerek, 10 kilometre boyunca pedal çevirdiler.

Kalp ve sağlıklı yaşamak için bisiklet binmeye dikkat çekmek için pedal çevirme etkinliği düzenlendiğini söyleyen Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, “Bugün gençlik merkezi, sağlık il müdürlüğü gençleri ve vatandaşlar ile birlikte pedal çeviriyoruz. Sağlıklı yaşamak için bisiklet sağlıklı yaşam için en önemli bir etkendir. Günümüzde insanların hareket azlığı nedeniyle hastalıkların artmasına yol açıyor. Hareketli olmanın, bisiklet binmenin sağlıklı olmanın önemine vurgu yapmak için böyle bir etkinlik düzenledik” diye konuştu. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.