alexa verify
Asayiş / 31.08.2017 17:00

Şehitlerin kanı yerde kalmadı

İçişleri Bakanlığı, Hakkari kırsalında 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Öte yandan dün Kahramanmaraş Bulutpınarı kırsalında yaralı olarak yakalanan ve Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’u şehit ettiği ortaya çıkan teröristin 6 güvenlik görevlisinin şehit edildiği saldırıları planladığı ve bu saldırılara katıldığı belirlendi.

İHA - Bakanlıktan yapılan açıklamada, Hakkari merkez Oğul köyü kırsalında yapılan operasyonda, Pıro Amed kod adlı Abdullah Sönmez ile beraberindeki Mordem, Zagros ve Cemal kod adlı 4 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Pıro Amed kod adlı Abdullah Sönmez isimli örgüt mensubunun; 28 Haziran 2017 tarihinde Hakkari/Oğul köyü kırsal alanında Özel Harekat Polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar’ın şehit edilmesi, ayrıca 19 Haziran 2017 yılı Haziran ayında Hakkari/Çukurca yolu üzerinde askeri konvoya yönelik yapılan ve 2 askerin şehit edildiği eyleminin faili olduğunun bilindiği ifade edildi.

BAŞSAVCIYI ŞEHİT EDEN TERÖRİST, 6 GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ ŞEHİT ETMİŞ

Öte yandan, önceki gün, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi Barış Mahallesi Bulutpınarı kırsalında, güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda 2’si ölü 1’i yaralı 5 terörist ele geçirilmişti.

Teröristlerden yaralı olarak ele geçirilen ve 2012 yılında Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’u şehit ettiği ortaya çıkan ’Azad Çüngüş’ kod adlı terörist Gürbüz Topçu’nun 2 asker ve 4 polisin şehit edildiği saldırıların planlayıcısı olduğu ve bu saldırılara katıldığı ortaya çıktı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.