alexa verify
Genel / 01.02.2018 13:16

Şırnaklı Sadık dede 'Zeytin Dalı' için gönüllü oldu

Şırnaklı emekli güvenlik korucusu 81 yaşındaki Sadık Güngör, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik müracaatında bulundu.

Şırnaklı emekli güvenlik korucusu 81 yaşındaki Sadık Güngör, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik müracaatında bulundu.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yıllarca terör örgütü PKK'ya karşı Mehmetçik ile omuz omuza mücadele veren güvenlik korucularından Güngör, TSK'nın Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na ettiği dualar ile destek veriyor.

İlerleyen yaşına rağmen Afrin'de Türk ordusunun yanında olmak isteyen 9 çocuk babası Güngör, Kumçatı Jandarma Karakol Komutanlığına gönüllü askerlik için dilekçe verdi.

Evinde her zaman Türk bayrağını dalgalandıran Güngör, karakol komutanlığına sunduğu dilekçede, "Tüm terör örgütleri ile yıllardır yılmadan, yorulmadan mücadele ettim, etmeye de devam edeceğim. 81 yaşında olmama rağmen güvenlik güçlerimize yardımcı olmak adına gerekirse şehit olmak için bu operasyona (Afrin) gönüllü olarak katılmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

"Türk bayrağı benim namusumdur"

Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir Narlıdere'de tankçı olarak vatani görevini yaptığını belirterek, bölgede terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle yaşanan acılara değindi.

Güneyce köyünde 1987 yılında PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen katliamda ailesinden 12 kişinin şehit olduğunu, çok sayıda kişinin yaralandığını belirten Güngör, o yıldan sonra Mehmetçik ile omuz omuza terör örgütü ile mücadele ettiğini söyledi.

Güngör, Gabar ve Cudi Dağlarında Türk askeri ile terör operasyonlarına katıldığını anlatarak, yıllardır evinin damında Türk bayrağını dalgalandırmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Emekli olmasına rağmen gönüllü olarak ruhen ve bedenen askerin yanında olmaya devam ettiğini dile getiren Güngör, "Türk bayrağı benim namusumdur. Ben ona kurban olayım. O bayrak damımda dalgalanmazsa ben rahat uyuyamam." dedi.

"Terör örgütü bölgede kan kusturdu"

Güngör terör örgütleri PKK ve FETÖ'nün devletin düşmanı olduğuna işaret ederek, devlete düşman olanın kendisi için de düşman olduğunu vurguladı.

Terör örgütünün bölgedeki vatandaşlara büyük zulüm yaşattığına dikkati çeken Güngör, şunları kaydetti:


"Terör örgütü bu bölgede bizlere kan kusturdu. Çocuk, kadın demeden çok sayıda kişiyi öldürdüler. Ağabeyimi diri diri yaktılar. Asla mücadelemizden vazgeçmedik. Tek terörist kalana kadar da vazgeçmeyeceğiz. PKK'nın dini imanı yoktur. 'Ben Kürtler için yapıyorum.' diyor ama Kürtleri öldürüyor. Diyarbakır'da, Şırnak'ta, Nusaybin'de kazdıkları çukur, kurdukları barikatlar ve döşedikleri bombalarla her tarafı talan ettiler. Oralardaki insanlar başka yerlere kaçmak zorunda kaldı."

"Bu yaşımda teröre karşı savaşmak istiyorum"

Türk askerinin Afrin'de destan yazdığını ifade eden Güngör, bundan büyük gurur duyduğunu aktardı.

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde başta PKK olmak üzere tüm terör örgütü unsurlarının beli kırıldı." ifadesini kullanan Güngör, şöyle devam etti:

"Kim Erdoğan'ın, Mehmetçik'in düşmanıysa ben de onun düşmanıyım. Devleti seviyorum ve devletimin arkasındayım. Cumhurbaşkanı Erdoğan emretsin Afrin'e de giderim. Ben de onlarla bir arada bu yaşımda teröre karşı savaşmak istiyorum. Afrin'de Mehmetçik ile düşmana karşı mücadele ederim, kimseden de korkmuyorum."

İhtiyaç halinde 9 çocuğu ile Afrin'e gitmeye hazır olduğuna işaret eden Güngör, "Belki Mehmetçik gibi savaşamam ama onlara moral verir, şarjörlerini doldururum." diye konuştu.

Güngör, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bu operasyonla gücünü gösterdiğini belirterek, harekatın başarıyla sonuçlanması için gece gündüz dua ettiğini sözlerine ekledi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.