alexa verify
Genel / 19.06.2019 18:29

Steven Seagal, Taba-AmCham'ın özel misafiri olarak Türkiye'ye geliyor

Ünlü aktör ve İnsani yardım elçisi Steven Seagal, Taba-AmCham başkanı Ali Osman Akat'ın daveti ile Türkiye'ye geliyor. Seagal, 2015 yılında ailesiyle birlikte Yunanistan’a geçmeye çalışırken bindikleri botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum’da kıyıya vuran üç yaşındaki Aylan bebeğin hikayesini anlatan filmde oynayacak.

2 Eylül 2015’te ailesiyle birlikte Yunanistan’a geçmeye çalışırken bindikleri botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum’da kıyıya vuran üç yaşındaki Aylan Kurdi, tüm dünyayı sarsmış ve insanlık adına utanç kaynağı olmuştu.

Daha önce birçok kısa filmi çekilen Aylan Bebek'in hikayesi ve insanlık utancı dram film oluyor.

Aylan Baby (Sea of Death) / Bir insan felaketinin minik kurbanı 

2019'da yayınlanması planlanan Aylan Bebek filminin sponsorluğunu üstlenen Türk Amerikan İş Adamları Derneği (Taba-AmCham) başkanı Ali Osman Akat'ın daveti üzerine Türkiye'ye gelicek olan Steven Seagal, Türkiye'ye ilk kez geleceğini ve gelecek olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

Filmde Steven Seagal'a Ali Sabri Belaid, Willma Elles, Mitat Aristo, Efraim Hanna, Talat Atilla, Mustafa Ayhan, Mike Mitchell, Hripisime Sargsyan, Adnan Koç ve Aydan Çakır eşlik edecek. 

Ana sponsor olan Taba-AmCham dışında filme Bodrum Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Hotel Ambrosia katkı sağlıyor.Taba-AmCham nedir?
Türk Amerikan İş Adamları Derneği - Amerikan Ticaret Odası Türkiye (TABA–AmCham ) Türk ve Amerikan iş çevrelerine; Ticaret, ekonomi, finansman, sanayi ve benzeri konularda görüş bildirmek, uygulamada yardımcı olmak, iki ülke arasındaki ticari, ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla 1987 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş 'Kamu Yararına Hizmet' veren bir sivil toplum örgütüdür.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.