alexa verify
Gün Özetleri / 13.10.2016 23:00

Yurttan Dünyadan 13 Ekim 2016 Perşembe

13 Ekim 2016 Perşembe, Güncel yurt ve dünya haberleri, yurt ve dünyada yaşanan son gelişmeler.

15 Temmuz'un animasyon filmi yapıldı
Üniversite öğrencisi ve animasyoncu Muhammet Raşit Navgasın, çocukların 15 Temmuz hain darbe girişimini anlaması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla 2 aylık bir çalışma sonucu ’Milli İrade’ temalı animasyon filmi yaptı.

Kuşatma altındaki Halep'te hayat 
Suriye'nin kuzeyinde bir zamanlar ülke ticaretinin başkenti olan Halep, bir buçuk aydır rejim ve ortaklarının kuşatması altında bulunuyor. Halep sakinleri, bir buçuk aydır rejim kuşatması altındaki kentte temel gıda maddelerine ulaşmakta bile zorlanıyor. 

Cerablus'ta barınma sorunu çözülüyor
Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Cerablus'ta, yoğun göç nedeniyle oluşan barınma sorununun giderilmesi için yaklaşık 2 bin kişilik çadır kent yapılıyor. 

Çocuk yaşta evlendirilen kadından analık dersi 
16 yaşındayken kendisinden 15 yaş büyük biriyle evlendirilen Zana Turan, boşandıktan sonra her şeye rağmen engelli kızı Nisa ile yeni bir hayata başladı. 

Ümmügülsüm ameliyat için yardım bekliyor 
Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde yaşayan ve anne karnında "hidrosefali hastalığı" teşhisi konulan 2 yaşındaki Ümmügülsüm Selim, ameliyat olabilmek için yardım bekliyor.

Suriyeli albino hastası ikizler ailelerinin neşe kaynağı
Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin baskısından kurtulup Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DEAŞ'tan temizlenen Cerablus'a yerleşen Muhammed ailesinin albino hastası 10 yaşındaki ikiz kızları seslendirdikleri farklı dillerdeki şarkılarla ailelerinin neşe kaynağı oluyor. 

Telefonla konuşmak için minareye çıkıyorlar 
Muş merkeze bağlı Gündoğan köyünde yaşayan vatandaşlar, GSM hatları çekmediği için minare ya da yüksek tepelere çıkarak telefon görüşmelerini yapabiliyor. 

Resmi hizmete mahsus bisiklet, iş başında
PTT Eskişehir Şubesine bağlı kargo birimi için geliştirilen, arkasında "Resmi hizmete mahsus" yazılı dağıtım bisikleti, hem nostalji yaşatıyor hem de ara sokaklarda teslimat kolaylığı sağlıyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.