alexa verify
Asayiş / 08.09.2017 14:54

Zehir tacirlerinin oyunu tutmadı, Değeri 5 milyon TL

Gürbulak Gümrük Kapısı’nda bir tırda karbon kağıdına sarılı halde piyasa değeri 5 milyon TL olan 50 kilo 807 gram eroin ele geçirildi.

ANKARA/İHA- Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İran’dan Fransa’ya gitmek üzere Gürbulak Gümrük Kapısı’na gelen transit yük taşıyan bir tır, gümrük tescil işlemlerini müteakip risk analizi kapsamında X-Ray taramasına sevk edildi. Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince yapılan X-Ray taramasında dorsenin ön tarafında şüpheli yoğunluk tespit edilince araç ayrıntılı olarak aranmak üzere memur refakatinde arama hangarına yönlendirildi.

PİYASA DEĞERİ 5 MİLYON TL

Narkotik dedektör köpeği "Ari" marifetiyle gerçekleştirilen kontrolde köpek, dorsenin tabanına tepki verdi. Tırın yükünü boşaltan ve dorse tabanında bulunan tahta kapakları söken Gümrük Muhafaza personeli, normalde araçta bulunmayan demir saç plakalarla yapılmış 4 adet gizli bölme olduğunu tespit etti. Bölmeleri kıran ekipler, karbon kağıdına sarılmış ve preslenmiş halde siyah beyaz torbalar olduğunu belirledi. Torba içindeki tozdan alınan numunede, tozun eroin olduğu tespit edildi. Yapılan sayım sonucunda 4 adet gizli bölmenin her birinde 25’er adet olmak üzere toplamda 100 adet preslenmiş pakette piyasa değeri 5 milyon TL olan 50 kilo 807 gram eroin ele geçirildi. Gözaltına alınan araç sürücüsü hakkında Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.