• Röportaj

Murat Topoğlu, hakkında çıkan haberlere cevap verdi

Doktor Murat Topoğlu, kinoa ilgili çıkan asılsız, yalan haberler ile ilgili gazetemize verdiği demeçte olayın savcılığa intikal ettiğini açıkladı.
Murat Topoğlu, hakkında çıkan haberlere cevap verdi
Semiha Kozlucalı - Son zamanlarda sosyal medya ve bazı haber kanallarında, Doktor Murat Topoğlu’nun internet siteleri üzerinden satışa çıkarılmış olan ‘kinoa’ları önerdiği şeklinde çıkan haberler ve kendisi adına açılan sosyal medya hesapları ile ilgili gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde, akıllara takılan tüm soruları doktorumuza sorduk.

İşte o, Doktor Murat Topoğlu ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimiz;

Murat Bey, son zamanlarda sizin adınıza açılan sosyal medya hesapları ve internet siteleri üzerinden satışta olan ‘kinoa’ ile ilgili çıkan haberlerin gerçekçiliği var mı?
İnternette kinoa ile ilgili, ben öneriyormuşum gibi yayınlanan haberler tamamen yalan haberdir. Benim adıma kinoa ile ilgili açılan sosyal medya hesaplarının benimle hiçbir ilişkisi yoktur.

Söylendiği gibi zayıflamaya etkisi var mıdır? 

Zayıflatmaz. Kinoa bulgur şeklinde bir bitkidir, aktar ve AVM’lerde kilosu yaklaşık 10 TL gibi bir miktara satılıyor. İnternet üzerinde 180 TL civarında satışta olan kinoa, toz haline getirilmiş şeklidir ve ben kesinlikle önermiyorum. 

İnternet sitesinde, satışları sizin adınıza yapılıyor?..

Evet, onaylıyor ve tavsiye ediyormuşum gibi satışları oluyor. Yapılan asılsız haberler, şuan savcılıkta. Sizin aracılığınızla okuyucu ve takipçilerime bu tarz çıkan asılsız ve yalan haberlere inanmamalarını vurgulamak istiyorum.Murat Bey, aktarlardan alınan bulgur şeklindeki kinoa’ların kullanılmasını önerir misiniz?

İnternetten toz ya da hap şeklinde almadıkları sürece, aktar ve AVM de satılanları kullanabilirler. 

Nasıl kullanılmalı?

Öncelikle, sadece kinoa yeterli değildir. Diyet ve egzersiz yapılmalıdır. Kısır yapar gibi hazırlayıp tüketebilirler. Yanında yoğurt, et, peynir kesinlikle yemesinler.

Günde ne kadar tüketilmeli, fazlası zararlı mı?

Kinoayı kullanmalarına gerek olmadığını öncelikle unutmasınlar. Kullanmak isteyenler ise, haftada bir kez, 1 tatlı kaşığı yağ ile yapılmış kısır şeklinde kullanabilirler. Yanında protein tüketmesinler.

Son olarak, okuyucularımıza ne iletmek istersiniz?

Öncelikle, teşekkürler. Bu ve benzeri şekilde çıkan, benim adıma satılan veya yapılan yorumlara asılsız, yalan haberlere inanmasınlar. Ben tavsiye ettiğim, doğru olduğuna inandığım bilgilerin paylaşımını sosyal medya hesaplarımda, internet sitelerimde, katıldığım program ve sizler aracılığı ile sevenlerim ile paylaşıyorum ve paylaşmaya devam edeceğim. Sevgilerimle..
Yorum Yazın