• Sağlık

İstanbul'da saç ekimi

Saç ekimi İstanbul yönünden incelendiği zaman daha farklı bir profil çizen konudur. Birçok yönden en gelişmiş tekniklerin kullanıldığı metropol şehri olarak öne çıkmaktadır. Hem yurt içi hem de yurt dışı kapsamında tercih edilen bir şehir olarak bilinmektedir. Saç dökülmesi sorunlarına yönelik en etkili ve en kalıcı çözümleri sunabilen bu şehrin sunduğu avantajlarda fazladır.
İstanbul'da saç ekimi
İstanbul'da Saç Ekimi : Dr. Ziya Yavuz

Saç ekimi İstanbul yönünden incelendiği zaman daha farklı bir profil çizen konudur. Birçok yönden en gelişmiş tekniklerin kullanıldığı metropol şehri olarak öne çıkmaktadır. Hem yurt içi hem de yurt dışı kapsamında tercih edilen bir şehir olarak bilinmektedir. Saç dökülmesi sorunlarına yönelik en etkili ve en kalıcı çözümleri sunabilen bu şehrin sunduğu avantajlarda fazladır. İlk olarak saç ekim kapsamında çok avantajlı bir şehirdir. İkinci olarak en önemli saç ekim tekniklerinin sürekli kullanıldığı bir yerdir. En iyi uzmanların yer alması yönünden düşündüğünüzde diğer şehirlere ve yerlere nazaran farklı olduğu öne çıkmaktadır. Saç ekimi mevcut saç problemlerinin ileri derece gelişmesinden kaynaklı yapılması tercih edilen kalıcı bir tekniktir.

Saç ekimi fiyatları kapsamında bu teknikleri değerlendirdiğiniz zaman normal bir tablo çıkmaması normaldir. Çünkü geçmiş yıllarda kullanılan saç ekim tekniklerine birçok yeni ekim tekniği eklenmiştir. Prosedür ve işleyiş gereği fiyatların değişken olması bu sebepten kaynaklıdır. Ayrıca saç ekimi yaptıracağınız yerde çok önemlidir. Örneğin; basit veya alelade merdiven altı uygulamaları ile uzman hekimlerin yaptığı teknikler ve kliniklerin saç ekim fiyatları da farklıdır. Gerçek bir işlem yaptırmak isteyenler için bu kapsamda yer alan en geçerli fiyat tablosu uzman hekimlerin ekim yaptığı merkezlerden öğrenilmektedir. İletişime geçmeniz halinde saç yapınızla ilgili problemin incelenmesi, hangi tekniğin kullanılacağı veya hangi işlemlerden geçmesi gerektiği yönünde bir fiyat çıkarılması doğrudur. Bu yüzden net ya da ortalama bir fiyat belirtmek yanlış olur.

Ömürlük Saç Ekim Teknikleri

Saç ekimi vücudun birçok bölgesindeki kıl köklerinden alınan greftlerde elde edilen saç nakli işlemidir. Kellik sorununa neden olan veya alopesi areata sorununun gelişmesi halinde vücut bölgelerinden veya ense köklerinden alınan köklerin taşınması işlemi olarak da yorumlanabilir. Birden fazla saç ekim tekniği olması sayesinde saç dökülme sorunuyla karşılaşan veya uzun süredir kellik sorunuyla mücadele eden kişilerin yeniden sağlıklı saçlara kavuştuğu bilinmektedir. Saç ekim teknikleri bakımından kullanılmakta olan en kullanışlı saç ekimleri şu şekilde sıralanmaktadır.

• FUE saç ekimi
• Safir FUE saç ekimi
• Perkütan saç ekimi
• DHİ saç ekimi

Saç ekimi kapsamında yukarıda belirtilen tekniklerin en çok rağbet gören ve ömürlük kullanılacak sağlıklı saç döngüsü oluşturabilen çeşitleri olduğu bilinmektedir. Genel bakımdan en iyi saç ekim tekniği zahmet verici olmayan ve en kolay tekniklerdir. Bu kapsamda değerlendirilen saç ekim çeşitleri de kişinin saç potansiyeline göre önemli rol oynamaktadır. Eskiden tıraş edilerek yapılan saç ekim teknikleri günümüzde tıraşsız da yapılabildiği için kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerin başında gelmektedir. Çünkü hiçbir kadın var olan mevcut saçından sırf saç ektirmek için bile olsa vazgeçmek istemez. Duruma yönelik geliştirilen teknikler de bu yüzden çok fazla rağbet görmektedir.

En İyi Saç Ekimlerinde Fiyat Nasıl Belirlenir?

Saç ekimi fiyatları teknik bakımdan 4 kademeye ayrılan çeşidine göre belirlenir. Bu konuda belirtilecek net fiyat ortalaması ancak yapılacak saç nakli tekniğine ve yapılması gereken bölgeye göre belirtilebilir. Bu yüzden tek bir fiyat belirtmek doğru değildir. FUE saç ekim tekniği çok tercih ediliyor olsa da FUT tekniğinin de çok kullanıldığı belirtmek mümkündür. Ayrıca kadın ve erkeklerin yaşadığı saç problemi farklıdır. Erkeklerde oluşan kellik problemleri kadınlarda daha geç başlayan bir sorundur. En net belirtisi bölgesel seyrelme şeklindedir. Bu yüzden mevcut soruna göre yapılan işlemlerin ücret kapsamında farklılık oluşturduğu bilinir.

Profesyonel ve Kaliteli Saç Ekimlerinin Adresi İstanbul

Saç ekimi İstanbul kapsamında en gelişmiş tekniklerin kullanıldığı yer olarak belirtilmiştir. Bu kapsamda yapılan tekniklerin ömürlük sağlıklı saçlara kavuşturması ise saç problemlerinde kalıcı çözüm olarak sunulmuştur. Çeşitleri bakımından şu şekilde sıralanan teknikler isteğe bağlı tercih edilenleridir.

• FUT saç ekimi
• FUE saç ekimi
• Robotik FUE ile saç ekimi
• DHİ saç ekimi
• Safir saç ekimi
• Ağrısız saç ekimi

Yukarıda sıralanan saç ekim çeşitleri en çok kullanılan teknikler olup profesyonel şekilde yapıldığı yer bakımından da İstanbul saç ekimleri şeklinde öne çıkmaktadır. Bu yüzden saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler için en doğru adres İstanbul olması gerekir.

Sakal Ekimi ile Güven Tazeleyin!

Sakal ekimi erkeklerde görülen köselik sorunuyla bağdaşan problemin giderilmesine yönelik uygulanan işlemlerdir. Sakal bölgesinde oluşan seyreklik hali beraberinde saç yokluğu oluşturan problemin estetik şekilde giderilmesi mümkündür. Geçmiş yıllarda kullanıp tercih edilmekte zorlanan kişilerin konuyla ilgili psikolojik sıkıntılarda yaşadığı bilinmektedir. Çünkü bu sorunla ilgili belli bir durumu belirtmek her insan için kolay olmayabiliyor. Fakat kullandığı teknikler ve sağduyulu görüşe sahip olan Dr. Ziya Yavuz, sakal ekimi kapsamındaki yaklaşımları önemli derece de rahatlatıcı olduğu için güvenli bir hekimle sorununuzu çözmeniz mümkündür. Bu konuda etkin çözümleri sunan hekimin her hastaya özel müdahale uyguladığı bilinir. Özel olarak uygulanan bu tekniğin hastanın kendisinden alınan greftlerle sorunlu olan sakal bölgesine nakledildiği bilinmektedir. Bu sayede rahatsızlık duyulan estetik görünüm şekli de giderilmiş olmaktadır.


Sponsorlu İçerik
*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır. Sağlık kategorisinde yayınlanan bu içerik bir tavsiye veya yönlendirme niteliği taşımamaktadır.
Yorum Yazın