• Sağlık

Meme küçültme öncesi hazırlık detayları nelerdir?

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi meme küçültme operasyonunda da başarılı sonuçlar elde etmek mümkün. Operasyonun sağlıklı ve doğru bir şekilde sonuç vermesi için muhakkak bu uygulama uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Operasyondan önce bazı tahliller ve tetkikler yapılır.
Meme küçültme öncesi hazırlık detayları nelerdir?
Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir? – Dr. Erkin Önsal

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi meme küçültme operasyonunda da başarılı sonuçlar elde etmek mümkün. Operasyonun sağlıklı ve doğru bir şekilde sonuç vermesi için muhakkak bu uygulama uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Operasyondan önce bazı tahliller ve tetkikler yapılır.

Sonrasında herhangi bir problemin olmadığı durumlarda kişi ameliyat için uygunsa operasyon hazırlığına başlanır. Meme küçültme ameliyatından kısa bir süre önce muhakkak alkolün ve sigaranın bırakılması ve bir süreliğine kullanılmaması gereklidir. Meme küçültme operasyonu öncesinde ve sonrasında hastanın kullanmış olduğu ilaç ya da kan sulandırıcı ilaçların muhakkak bırakılması gereklidir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme operasyondan sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Ameliyattan sonra hastanın ağır egzersizlerden ve hareketlerden uzak durması gereklidir. Hasta mümkün oldukça ağırlık kaldırmamalı ve en az 1 hafta boyunca iyi bir şekilde dinlenerek istirahat etmelidir. Hasta operasyondan sonra hekimin vermiş olduğu ilaçları düzenli bir şekilde kullanmalı ve en az 3 hafta boyunca sporcu sütyeni giymelidir.

Meme Büyütme

Göğüslerin dişiliğin sembolü olması gibi bir anlam taşıması sebebiyle önemli bir parçasıdır ve bu nedenle meme büyütme estetiği uzun yıllardır uygulanan bir estetik ameliyat olarak sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme operasyonu kısaca memeleri istenilen ölçüden küçük olan kadınların başvurmuş olduğu bir estetik uygulamadır. Meme büyütme operasyonları ve günümüzde oldukça kolay uygulanabilen ve neredeyse sıradanlaşmış olan cerrahi işlemlerdir. Meme büyütme operasyonlarında standart olarak meme implantı kabul görmektedir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı meme boyutundan memnun olmayan 18 yaşını doldurmuş ve sağlık problemi olmayan kadınlar için uygulanabilir. Ayrıca aşırı kilo vermeye bağlı memelerin sarkması durumunda ya da doğum ve emzirmeden sonra deformasyona uğramış memelerini toparlanması için meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemlerinde yağ enjeksiyonu ya da silikon protezler kullanılır. Ancak estetik amaçlı yapılacak olan meme büyütme ameliyatlarında yağ enjeksiyonu tercih edilmez. Bu yöntem meme kanseri sonrasında memelerden birini ya da ikisini de kaybetmiş olan hastalar için tercih edilmektedir.

Estetik olarak yapılacak olan meme büyütme operasyonlarında silikon protezler tercih edilir. Silikon meme protez ile meme altından ucundan ya da koltuk altından yerleştirilebiliyor. Bu uygulama ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında yapılan 45 ila 60 dakika civarında süren bir işlemdir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Ameliyatına karar kişi meme dikleştirme ameliyatı için uzman bir cerrah tarafından muayene edilmelidir. Hekim kontrolü altında gerekli olan tahliller ve incelemeler yapılır. Eğer herhangi bir problem yoksa hastanın meme dikleştirme ameliyatı için uygunluğu kabul edilir. Ameliyat öncesinde gerekli olan hazırlıklar tamamlandıktan sonra operasyona başlanır.

Hastaya öncelikle anestezi uygulanır ve sonrasında önceden planlanmış olan bölgeye meme başları alınır ve buradaki meme dokusuna şekil verilir. Küçük boyutlu memeler için silikon protez yerleştiririm meme boyutu büyükse içerisindeki fazla doku çıkarılır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Aşırı kilo vermeye bağlı ya da emzirme döneminden sonra memede meydana gelen gevşeme ve sarkıklığın çok ciddi seviyede olması durumunda yapılan bir uygulamadır. 18 yaşını doldurmuş olan herkesin operasyonu yaptırması mümkündür. Gerekli şartlar sağlandıktan sonra ve herhangi bir problem yoksa tam teşekküllü bir hastane ortamında meme dikleştirme ameliyatı gerçekleştirilebilir. Gerek görülmesi halinde fazla olan deriler alınır ve bu şekilde meme dikleştirme operasyonu tamamlanmış olur.Sponsorlu İçerik

*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır. Sağlık kategorisinde yayınlanan bu içerik bir tavsiye veya yönlendirme niteliği taşımamaktadır.
Yorum Yazın