• Siyaset

AK Parti Sözcüsü Çelik: Merkez Bankası rezervlerinde gizli saklı bir işlem yok

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı açıklamalara yanıt verdi.
AK Parti Sözcüsü Çelik: Merkez Bankası rezervlerinde gizli saklı bir işlem yok
AA - Çelik Kılıçdaroğlu'nun sözlerine atfen "Öğretmenleri, esnafı hedef gösteren 'İki elim yakanızda' gibi ifadelerin bu kadar kolaylıkla kullanılabilmesi şaşırtıcı. Esnafımız Türkiye'deki demokrasinin, orta sınıfın bel kemiğidir. Demokrasinin ana taşıyıcılarından bir tanesidir esnafımız. Kuşkusuz her meselesiyle yakından ilgileniyoruz. Pandemi döneminde de bütün şikayetleri ciddi bir şekilde değerlendiriyoruz" dedi.

'Gizli saklı bir işlem yok'
Çelik Kılıçdaroğlu'nun eski Maliye ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak konusundaki eleştirilerine de şu yanıtı verdi: "Sayın Albayrak'tan bahsederken sürekli aile ilişkilerinİ hedef alan bir yaklaşım içerisine girmeniz ahlaki değil. Siyasi pozisyonları gereği muhalefet tabii ki eleştirecek. Ama siz bunu aile ilişkileri üzerinden sürdürmeye devam ettiğiniz zaman gayriahlaki bir iş yapıyorsunuz. 'CHP'deki taciz iddialarını ne yaptınız' diye sorsak hemen çıkıyorlar aile değerlerine saldıran bir tutum takınıyorlar. Bu hiç sağlıklı bir şey değil. Allahtan, bir tek bunlar yapıyor."

Çelik Merkez Bankası'nın döviz rezervleri konusundaki eleştirilere de "Şimdiye kadar yapılmış gizli saklı bir işlem yok. Her şey kanunlara ve piyasa kurallarına uygun bir şekilde yapılmış." yanıtını verdi.
Yorum Yazın