• Siyaset

Babacan'ın partisi için konuşulan isimlerin internet sitesi alan adları alındı

Ali Babacan'ın AK Parti'den istifa etmesiyle hareketlenen siyaset kulislerinin yeni tartışması, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de destek olacağı Babacan liderliğindeki partinin ismi üzerinde yoğunlaştı.
Babacan'ın partisi için konuşulan isimlerin internet sitesi alan adları alındı
İnternet Haber Servisi - Partiyle kamuoyuna sunulan isimler arasında, Huzur Partisi ile Özgürlük ve Hukuk Partisi öne çıkıyor.

Milli Gazete'nin haberinde, Huzur Partisi adı için Türk Patent ve Marka Kurumu'na 18 Nisan'da başvuru yapıldığı ifade edilmişti. 

Patent başvurusunda bir gün önce alan adı alındı

Huzur Partisi ismiyle ilgili patent başvurusundan 1 gün önce yani 17 Nisan'da ise, 'huzurpartisi' alan adının (Domain) alındığı ortaya çıktı. 

Özgürlük ve Hukuk adı 1 Temmuz'da alındı

Babacan'ın partisi için dile getirilen dile  getirilen Özgürlük ve Hukuk Partisi ismiyle ilgili de gelişme yaşandı ve 'ozgurlukvehukuk'  ile 'ozgurlukvehukukpartisi' alan adlarının 1 Temmuz'da alındığı görüldü. 

Huzur Partisi ABD'den, Özgürlük ve Hukuk Partisi İzmir'den

Türkiye'deki siyasi partilerin internet siteleri için kullanılması zorunlu olan org uzantısıyla alınan 'huzurpartisi' 'ozgurlukvehukukpartisi' ile 'ozgurlukvehukuk' alan adları, partinin ismiyle ilgili spekülasyonları destekler nitelikte.

Öte yandan 'huzurpartisi' alan adının ABD'den, 'ozgurlukvehukuk' ile 'ozgurlukvehukukpartisi' İzmir'den alındığı tespit edildi.
Yorum Yazın