TIC 600*160
DTR Elektrik Kule Reklamı - Sağ
  • Siyaset

CHP, Meral Akşener'i İBB Başkanlığı'na aday gösterebilir

Gazeteci Fatih Altaylı, 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin kaleme aldığı yazısında CHP'ye yönelik olarak 'Fırsat bu fırsattır. İstanbul'a Meral Akşener'i aday gösterebilirler.' dedi
CHP, Meral Akşener'i İBB Başkanlığı'na aday gösterebilir
İnternet Haber Servisi - Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "CHP'nin adayı Akşener olur mu?" başlığıyla yayımlanan yazısında ''Madem CHP yerel seçimlerde de süreceği ortaya çıkan Cumhur İttifakı'na karşı Millet İttifakı'nı canlı tutmak istiyor.'' dedi.

MUHARREM İNCE'NİN ADAYLIĞI

İnce'nin ayrıca "Başka arkadaşlarımız zaten adaylık için çalışma yürütüyorlar." dediğini vurgulayan Altaylı, "Kastettiği isim muhtemelen bir süredir İstanbul'a aday olmak istediğini yüksek sesle söyleyen ve İstanbul'daki siyasi çalışmalarını da başlatan Gürsel tekin." diye yazdı.

Altaylı, "Benim ise aklıma başka bir senaryo geliyor" görüşüne yer verdiği yazısına şöyle devam etti:

''İSTANBUL'DA MERAL AKŞENER'İ ADAY GÖSTEREBİLİRLER''

"Madem CHP İstanbul'a bir Cumhurbaşkanı adayını belediye başkan adayı olarak göstermek istiyor. Ve madem CHP yerel seçimlerde de süreceği ortaya çıkan Cumhur İttifakı'na karşı Millet İttifakı'nı canlı tutmak istiyor. Fırsat bu fırsattır. İstanbul'a Meral Akşener'i aday gösterebilirler.''

''RAKİBİ EN İYİ İHTİMALLE BİNALİ YILDIRIM''

"Gerçi Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adayı olarak İstanbul'da bir varlık gösteremedi ama karşısında hem Recep Tayyip Erdoğan hem de Muharrem İnce vardı.'' diyen Altaylı, ''Bu kez Muharrem İnce olmayacak. Rakip olarak karşısına çıkan ise Erdoğan değil, en iyi ihtimalle Binali Yıldırım olacak." ifadelerine yer verdi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın