alexa verify

Dışişleri Bakanlığından Kerkük'teki bombalı saldırıya ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığından Kerkükteki bombalı saldırıya ilişkin açıklama
Giriş Tarihi: 16.04.2018 15:55 0

Dışişleri Bakanlığı, Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili adayı Ammar Kahya'nın aracına düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı.

Haber: - Dışişleri Bakanlığı, Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili adayı Ammar Kahya'nın aracına düzenlenen bombalı saldırı hakkında açıklamada bulundu.

Bakanlıktan saldırıya ilişkin yapılan açıklama şöyle: 
“Kerkük Türkmen Cephesi Milletvekili adayı Ammar Kahya'nın aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu ilk belirlemelere göre, Ammar Kahya'nın 4 koruması ile 5 sivil yaralanmış ve olay yerinde bulunan bir Iraklı Türkmen hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden Türkmen soydaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Irak Türkmen toplumuna başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Son dönemde Iraklı Türkmen siyasetçilere yönelik artan sayıdaki esef verici bu saldırılar, esasen Irak halkının bütünlüğü hilafına kendi gündemi peşinde koşan karanlık odakların, Türkmenlerin Irak'ın toprak bütünlüğü ve siyasi birliğinden yana sergilediği güçlü tutumdan duyduğu rahatsızlığın alçakça dışa vurumudur. Evvelce müteaddit defalar dikkate getirdiğimiz üzere Irak makamlarından Kerkük halkının tüm kesimlerinin güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli her türlü tedbiri almalarını ve bu hain terör eylemlerinin faillerini yakalayarak adalete teslim etmelerini bekliyoruz.” 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90