alexa verify

Her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız

Her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız
Giriş Tarihi: 12.06.2018 23:22 0

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Akşener, "5 yıl içinde işsizliği Türkiye'de 5,6'ya indireceğiz. Nasıl yapacağız, her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız." dedi.

Haber: - İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisince 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde, 24 Haziran'da hem milletvekili hem de cumhurbaşkanının seçileceğini anımsattı.

Cumhurbaşkanı adayı olarak kendisine ve partisinin milletvekili adaylarına oy isteyen Akşener, Türkiye'nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu ve bunu çözmek için parti olarak çok iyi bir kadro oluşturduklarını ifade etti.

Akşener, şunları kaydetti:
"Vatandaşı refaha ve huzura erdirmek için çalışacak bir ekonomik kadrom var. Çok iyi bir dış ilişkiler ve sosyal haklar konusunda uzman kadrom var. Hazırladığımız projelerin tümü vatandaşımıza ve insanımıza değen projeler. Birincisi dünyanın en yüksek işsizlik oranlarından olan yüzde 11 civarındaki işsizliği çözmek üzere ortaya koyduğumuz projelerdir. O nedir? 5 yıl içinde işsizliği Türkiye'de 5,6'ya indireceğiz. Nasıl yapacağız, her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız."

Mazot fiyatları

Akşener, Türkiye'de çiftçinin tarlasında kullandığı mazotun ABD'deki çiftçinin kullandığı mazottan daha pahalı olduğunu savundu.

Mazotun pahalı olmasının ürün fiyatlarına yansıdığını aktaran Akşener, şunları söyledi:
"Çiftçimizden Amerikan çiftçisinin kullandığı mazot miktarında mazot parası alacağız. Amerikan çiftçisi 2 liraya kullanıyorsa 2 liraya, 1,5 liraya kullanıyorsa 1,5 liraya o mazotu kullanacaksınız. 5 yıl içinde bu ülke kendisine yeten, ithalatı kesilmiş, ihracata yönelmiş bir tarım ülkesi olacak. Dünyada bundan sonra iki savaş olur, birisi gıda üzerinden diğeri su üzerinden. Onun için kendine yeten bir ülke olmak zorundayız ve bunu başaracağız."

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90