alexa verify

İkinci İsrail'i kurmadaki asıl güç, Barzani değil Pkk'dır

İkinci İsraili kurmadaki asıl güç, Barzani değil Pkkdır
Giriş Tarihi: 13.03.2018 15:03 267 Okunma 0

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, 'ABD'nin esas bölücü, sözüm ona Kürdistan, gerçekte ikinci İsrail devletini kurmadaki asıl gücü, Barzani değil Pkk'dır. Bunun gerekçesi de Pkk'nın bütün bölgelerde var olmasıdır.' dedi.

Haber: Anadolu Ajansı - Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği toplantıda, ABD'nin PKK/PYD/YPG'li teröristlere maaş ödediğini söyledi.

ABD'nin bu gruplarda yer alan teröristlerin sayısını 10 binden 65 bine çıkarmayı hedeflediğini aktaran Perinçek, ödenecek maaşların ve verilecek silahların bütçe raporlarında yer aldığını belirtti.

"PKK silah atmak istese Amerika buna izin vermez"

Perinçek, söz konusu 65 bin teröristin bir bölümünün Türkiye ve Suriye'ye karşı kullanıldığını, bir kısmının da iç güvenlik adı altında görevlendirildiğini kaydetti.

Perinçek, Vatan Partisi olarak her dönem bu konuya dikkati çektiklerini belirterek, "ABD'nin esas bölücü, sözüm ona Kürdistan, gerçekte ikinci İsrail devletini kurmadaki asıl gücü, Barzani değil PKK'dır. Bunun gerekçesi de PKK'nın bütün bölgelerde var olmasıdır. Barzani sadece Irak'ın kuzeyinde varken PKK'nın hem Irak, Suriye ve Türkiye'de bulunması bu örgütün ABD'nin esas oğlanıdır. Artık peşmergeye olan destek kaldırılıyor. Buna karşın PKK'ya ödenen maaşlar ve tahsisat yükseltiliyor." ifadelerin kullandı.

Geçen ay yayımlanan raporda ABD'nin PKK/PYD/YPG'ye verdiği desteği arttıracağı yönünde bilgiler yer aldığını ifade eden Perinçek, "ABD, parasal ve silah desteğini arttıracak. Rakamlar bu yöndedir. 10 bin teröriste maaş verilirken onu 65 bine çıkaracak bir bütçe yapılmıştır. ABD tarafından maaşa bağlanan ve beslenen bu 65 bin terörist de Türkiye ve Suriye'ye karşı kullanılıyor. PKK silah atmak istese Amerika buna izin vermez. Silah attırmayacağını bu 21 sayfalık bütçeden anlıyoruz. Bu bir makale değil, yorum veya dedikodu değil. ABD'nin resmi bütçesi." dedi.

Perinçek, ABD'nin teröristlere yardım yaptığını tüm dünyaya ilan ettiğini anlatarak, bu paraları alanları eleştirdi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90