alexa verify

Lice'ye hizmet gidecek

Liceye hizmet gidecek
Giriş Tarihi: 16.03.2019 16:17 Güncelleme Tarihi: 16.03.2019 16:35 0

AK Parti Lice Belediye Başkan adayı Doktor Ethem Bahri Anlı, Lice ile ilgili projelerini anlattı.

OGÜNHaber Özel / Diyarbakır / Mehmet Yasin ASLAN -  AK Parti Lice Belediye Başkan Adayı Doktor Ethem Bahri Anlı, OGÜNHaber'e seçim ile ilgili projelerini anlattı.

Anlı, "Lice'ye maalesef bugüne kadar hizmet görmemiş ve hizmet gitmemiş. Adaylığımız açıklandığı günden beri Lice merkez ve köylerinde halkımız ile biraraya geliyoruz. Sıkıntı ve sorunlarını dinleyip taleplerini alıyoruz. Hizmet amaçlı belediyecilik anlayışı içerisinde ilçemizin yıllardır süre gelen ve çözüm bekleyen sıkıntıların farkındayız. Bu sorunların hızlı ve ilkeli projelerle çözüm odaklı çalışmalarımızla en kısa zamanda çözeceğiz. Aşağıda belirttiğimiz tespit ettiğimiz sorunların dışında siz değerli vatandaşlarımızın talep ve önerileri için başvurularınız sonuçlanması sağlanacak." dedi.Anlı'nın açıklamalarından diğer satır başları şöyle;  

KONUT SORUNU

"Öncelikli olarak 1975 te ilçemizde meydana gelen depremden dolayı yapılan geçici konutlar ile ilgili yaşanan tapu sıkıntısı çözülecek. Kalıcı konutların yapımını sağlayacağız.


İŞSİZLİK SORUNU

İlçemizde şu anda faal durumda bulunmayan YAĞ,YEM ve MERMER fabrikalarının ivedilikle aktif hale getirilerek ilçemizdeki işsizlik sorununun çözümü için gerekli çalışmaları başlatacağız.

İlçemizde hayvancılığın yaygınlaşması için vatandaşın ürettiğini kazanca sağlayacak olan SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİ DEĞERLENDİRME tesisini kurarak ve bu tesiste üretimde tamamının bayanların çalıştırılmasına olanak sağlanarak ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını sağlanacak.

Bu tesisle ilçemizin markalarını yansıtan; süt,yoğurt,peynir,çökelek,yağ ve ayran gibi gıda ürünlerinin üretim ve pazarlaması yapılacak.

ÇİFTÇİ VE HAYVANCILIK  İLE İLGİLİ SORUNLAR

Çiftçilerimize belediyemiz bünyesinde oluşturulacak destek programları ile yem yardımları yapılacak.

Ayrıca daha bilinçli üretim için gerekli eğitim ve seminerler düzenlenecek.

Hayvan ölümlerinin önüne geçebilmek için belediyemiz bünyemizde oluşturulacak veterinerlik ve danışmanlık hizmeti tüm çiftçilerimize ücretsiz sağlanacak.

Hayvan sağlığı için ücretsiz veteriner ve ilaç yardımı yapılacak. İlçemizde veterinerlerimiz gözetiminde bezbaa ve hayvan pazarı kurulacak.

İlçemizin tarımsal zirai alanında gerekli olan sertifikalı tohum,ilaç ve mazot yardımı yapılacak. Girişimci çiftçilerimize destek sağlanacak.


SU SIKINTISI İLE İLGİLİ SORUNLAR

İlçemizde yaşanan su sıkıntısının çözümü için Diski ile ortak çalışmalar yaparak tuzla bölgesinden gelen ve %70 şi eski borulardan dolayı zayi olan suyun tamamının gelmesi için borular değiştirilecek.

Panav bölgesinde yapılan sondaj suyunun arıtımı için gerekli depo ve arıtma sistemleri kurulacak.vatandaşa 24 saat su verilmesi sağlanacak.KÖYLERDEKİ SORUNLAR

Ulaşımı sıkıntılı olan köylerimizin tamamının yolları asfalt   yapılacak.

Köyler için kanalizasyon ve altyapı çalışmaları yapılacak. Su sıkıntısı çeken köylerimiz için gerekli su ihtiyaçları sağlanarak herkesin evinin içinde su verilmesi sağlanacak.

ŞEFFAF BELEDİYELİK

Her hafta belediyemizin proje ve gelir giderleri hakkında vatandaşlarımıza bilgilendirme toplantıları sağlanacak.

GENÇLERİMİZ İÇİN

Üniversiteye hazırlık dönemi için ücretsiz dershane hizmeti sunulacak.

Gençler için sosyal tesis ve gençlik merkezi kurulacak.

Üniversiteyi kazanan gençlere burs verilecek.

SAĞLIK ALANINDA

İlçemiz komşu ilçelere oranla merkezi konumda olduğundan daha iyi sağlık hizmeti sunmak için tam teşekküllü 100 yataklı hastane projemiz gerçekleştirilecek.

YAŞLILARIMIZ İÇİN

Yalnız yaşayan hizmete muhtaç olan yaşlılarımıza barınma,sağlık,temizlik ve diğer sosyal hizmetler sağlanacak."

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90