alexa verify

Tek taraflı adımlar koalisyon ruhuna aykırı

Tek taraflı adımlar koalisyon ruhuna aykırı
Giriş Tarihi: 13.02.2018 15:38 Güncelleme Tarihi: 13.02.2018 16:15 247 Okunma 0

Bakan Çavuşoğlu, Deaş'la mücadele için koalisyon içinde amaç birliği ve ortak hareketin esas olduğunu belirterek, 'Sınır Güvenlik Gücü' gibi tek taraflı adımların koalisyonun ruhuna aykırı olduğunu bildirdi.

Haber: Anadolu Ajansı - Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuveyt’te katıldığı "DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı"nda basına kapalı bir konuşma yaptı.

Türkiye'nin terörizmle mücadeleye katkılarını, DEAŞ, PYD/PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadelede uluslararası toplumdan beklentilerini yineleyen Çavuşoğlu, sahada yenilmekte olan DEAŞ'ın taktik değiştirerek, PYD/YPG dahil diğer terör örgütleriyle iş birliği yaptığını ve bunun örneğini Afrin'de gördüklerini dile getirdi.

Çavuşoğlu, Zeytin Dalı Harekatı'nda YPG'nin yanında DEAŞ teröristlerinin de Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef aldığının altını çizdi.

"Koalisyon içinde amaç birliği esas"

DEAŞ'la mücadele için koalisyon içinde amaç birliği ve ortak hareketin esas olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Sınır Güvenlik Gücü" gibi tek taraflı adımların koalisyonun ruhuna aykırı olduğuna dikkat çekti.

Bakan Çavuşoğlu, yabancı terörist savaşçılar tehdidiyle mücadelenin sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin DEAŞ'la mücadeleye Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla önemli katkı yaptığını belirten Çavuşoğlu, bunun karşılığında minnettarlık değil meşru güvenlik kaygılarının anlaşılması ve mesnetsiz eleştiriler yöneltilmemesini beklediklerini kaydetti.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90