alexa verify

Turizm Bakanının kardeşinden tekzip metni

Turizm Bakanının kardeşinden tekzip metni
Giriş Tarihi: 12.07.2018 19:57 Güncelleme Tarihi: 27.07.2018 21:35 1885 Okunma 0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un kardeşi Murat Ersoy, Cumhuriyet haber sitesinin ailesini karalamaya yönelik yayınladığı haberlere karşı tekzip metni yayınladı.

9 Temmuz tarihinde yeni Kabine’nin açıklanmasının ardından Bakanlar ile ilgili içerikler yapılmaya başlandı. Bu içeriklerden biri de yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve ailesi hakkında oldu.

Cumhuriyet gazetesinin 10 Temmuz tarihinde yayınladığı “Kabinedeki bir bakanın kumarhaneli oteli olduğu ortaya çıktı” isimli yanlış bilgi içeren haber, Murat Ersoy’dan tekzip metni ile karşılık buldu.

KUMARHANE İYİ PARTİ’NİN

Bahsi geçen otelde bulunan kumarhanenin İYİ Parti Adıyaman 1.Milletvekili adayı Mahmut Bozkurt tarafından işletildiği öğrenildi.

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un kardeşi Murat Ersoy tarafından söz konusu oteldeki sıkıntılar, kumarhanedeki yanlış işlemler ve bazı kurumlara sahip para aktarılması ve birçok hileli işlemlerin şüphe altında olduğu ve bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunarak dava açıldığı da öğrenilen bilgiler arasında.

Tekzip metninde; 
-Bahsi geçen kumarhanenin İYİ Parti Adıyaman 1.Milletvekili adayı Mehmet Bozkurt tarafından işletildiği, 
-Nisa Ersoy’un, Elexus Hotel’de kuruluşundan itibaren herhangi bir ortaklığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı sıfatına haiz olacak şekilde Direktörlük görevi bulunmadığı,
-Atlasjet’in Kıbrıs Türk Hava Yolları’nı almak için ihaleye katıldığı ancak bu işlemin gerçekleşmediği ve KTHY’nin tasviyesine karar verildiği, ayrıca bu gelişmelere rağmen Atlasjet’in tasviye edilen şirketin yolcularının mağdur olmamaları ve KKTC turizmi ve ekonomisin zarar görmemesi için yolculardan ücret alınmadan uçuşlarını gerçekleştirdiği yer almakta.

Yenigün Haber Ajansı’nın (Cumhuriyet web sitesi) ve Sorumlu Haber Müdürü Atakan Sönmez’in muhatap olduğu, Atlasjet Havacılık A.Ş., Ali Murat Ersoy ve Nisa Ersoy’ın keşide ettiği ihtarname açıklaması;

Sayın Muhataplar,
Cumhuriyet (web sitesi) isimli internet haber sitesinde 10.07.2018 tarihinde “Kabinedeki bir bakanın kumarhaneli oteli olduğu ortaya çıktı” başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Söz konusu yazıda yer verilen ifadeler tamamen gerçek dışı olup, müvekkillerimizin kişilik haklarını ve toplum içindeki itibarını, diğer fertler nezdinde rencide etmeye çalışan ve hiçbir maddi olguya dayanmayan niteliktedir. Bu sebeple her türlü hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla; söz konusu haberin yayından kaldırılarak ekte yer vermiş olduğumuz düzeltme ve cevap metninin Anayasa’nın 32. Maddesi, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Kanun’un 9. Maddesi ve İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 10. Maddesi gereğince Cumhuriyet(web sitesi) isimli internet sitesinde, haberin yayınlandığı gazete ve tüm ortamlarda aynı sayfa ve aynı puntolarda yayınlanmasını saygılarımızla vekaleten talep ederiz. 12.7.2018


Atlasjet Havacılık A.Ş., Ali Murat Ersoy ve Nisa Ersoy Vekili
ÖNEMLİ EKLEME:
12 Temmuz tarihinde yayınlamış olduğumuz "Turizm Bakanının kardeşinden tekzip metni" haberimize;

Mahmut Bozkurt, Zeynel Bozkurt ve MERSOY Turizm Otelcilik İşletmeleri Şirketi Limited temsilcileri tarafından düzeltme metni yollanmıştır.

OGÜNhaber web sitesi ve editörleri, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

Çalışma etiği ve misyonumuz gereği yaşananları doğru haber şeklinde okuyucu kitlesine aktarmak ve doğru bilgi iletmek için en üst düzeyde çaba harcamaktayız.

Bağımsız ve tarafsız yayıncılığımızın devamı ve gereği olarak bu içerik ile ilgili tarafımıza gelen düzeltme metnini okurlarımız ile paylaşıyoruz;

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90