alexa verify

Türkiye geleceğe güvenle bakıyor

Türkiye geleceğe güvenle bakıyor
Giriş Tarihi: 12.01.2018 17:10 0

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Türkiye'nin geleceğe güvenle baktığını, ekonominin geliştiğini belirterek, 'Bunun sonucunda da oluşan refah herkesin bölüştüğü bir refah oluyor.' dedi.

Haber: - Çeşitli programlara katılmak üzere AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ile kente gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ve partililerce karşılandı.

Havaalanından cuma namazı için kent merkezindeki Ulu Cami'ye geçen Işık, daha sonra Muş Ticaret ve Sanayi Odasında kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş adamlarıyla düzenlenen "Milli İstihdam Seferberliği" toplantısına katıldı.

Başbakan Yardımcısı Işık, burada yaptığı konuşmada, bütün sistemlerin hedefinde insanların mutluluğunun yer aldığını, kendilerinin de en temel önceliklerinin insanları mutlu etmek olduğunu söyledi. 

"Türkiye çok önemli kazançlar elde etti"

Üretim yapılmasını sağlayan, insanların gelirlerini arttıran politikaların doğru politikalar olduğuna dikkati çeken Işık, şöyle devam etti:
"Bu açıdan 2002-2017 döneminde Türkiye çok önemli kazançlar elde etti. 2002 Türkiye'sini sizler, bu salonda bulunanlar biliyor. O dönemin karamsar tablosu geleceğe güvenle bakmayan tablo bugün pek çok sıkıntıyı aynı anda yaşamamıza rağmen geleceğe güvenle bakmamızı engelleyemiyor. Türkiye geleceğe güvenle bakıyor. Gezi olaylarını, 17/25 Aralık'ı, Kobani eylemlerini ve en son 15 Temmuz hain darbe girişimini hep birlikte bertaraf ettik. Şu anda bölgemizde o kadar büyük sorunlar var ki bütün bunlar Türkiye'nin 2017'de yüzde 7 civarında büyüme yakalamasını engelleyemedi. Böyle bir ülkede geleceğe güvenle bakılmaz mı? Bir ülkenin başına daha ne gelebilir. Bütün bunları atlatmamızın en temel nedeni birlik ve beraberliğimizdir. Milletimizin kadirşinaslığıdır. 'Ben merkezli' bir hayat anlayışı değil, 'biz merkezli' bir anlayışın bu milletin genlerinde var olmasıdır."

"Herkesin bölüştüğü bir refah oluyor"

"Bölgeden terörün gölgesi çekilmeye başladığında nasıl bir hareketlenme olduğunu gördünüz." diyen Başbakan Yardımcısı Işık, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bölgenin bugüne kadar gelişiminin Türkiye'deki gelişimin gerisine düşmesinin nedeni bölgede terörün insanlara huzur vermemesi, yatırım yapmak isteyenlerin güven duymaması. Terörle yoğun mücadele edildikçe, halkın güveni arttıkça yatırım, üretim, istihdam artıyor, ekonomi gelişiyor bunun sonucunda da oluşan refah herkesin bölüştüğü bir refah oluyor. Önümüzdeki süreç çok daha iyi olacak. Bölge olarak daha güzel günler göreceğiz. Hiç kimsenin moralinizi bozmasına izin vermeyin. Yarın bugünden daha güzel olacak. Geleceğimiz aydınlıktır, çünkü biz birlik ve beraberliğin kıymetini biliyoruz. İki manşetle hükümetlerin devrildiği bir Türkiye yok artık. Artık istikrarın, birlik ve beraberliğin kıymetini bilen bir anlayışın Türkiye'yi nereden nereye getirdiğini bilen insanlar olarak geleceğe daha ümitle bakıyoruz."

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90