alexa verify

Türkiye Tırmanma Şampiyonası son ayak yarışları başladı

Türkiye Tırmanma Şampiyonası son ayak yarışları başladı
Giriş Tarihi: 04.11.2018 16:37 0

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası 6. ve son ayak yarışları başladı.

Haber: - Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası 6. ve son ayak yarışları başladı. 

Kaynaşlı ilçesinden Topuk Yaylası bölgesine kadar hazırlanan 10 kilometrelik parkurda 12 araç, zorlu viraj ve yokuşlarda mücadele ediyor.

ESOK Başkanı Nevzat Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın son ayağını Kaynaşlı'da gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sporcuların parkuru beğendiğini anlatan Aslan, "Şu an 12 aracımız yarışıyor. Araçlarımız 4 kategoride tırmanıyor. İki antrenman gerçekleştirildi, şu an son çıkışlar yapılıyor. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen sporcularımız Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın son ayağında puan alıp kategorilerinde derece alacak. Mücadele çok güzel devam ediyor." diye konuştu.

Yarışın, Topuk Yaylası'nda güzel bir havada yapıldığına işaret eden Aslan, "Hava çok güzel, pist de güzel. Kaynaşlı Dipsizgöl, Bıçkıyanı ve Topuk Yaylası'ndaki yol, çok güzel bir yol. Tırmanma yarışları için bu yol güzel. Burada ESOK olarak yarış yapıyoruz ama Düzce Otomobil Sporları Offroad Derneği (DOSOD) bize büyük destek veriyor." ifadelerini kullandı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90