TIC 600*160
  • Teknoloji

Samsung'dan tablet ve akıllı telefonlarda 4G hamlesi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Amerikalı rakibi Apple’a karşı daha rekabetçi olmak için mobilde 4. nesil (4G) iletişim teknolojisi olan Long Term Evolution (LTE) bağlantısını yeni ürünlerde kullanmaya başlayacak.
Samsung'dan tablet ve akıllı telefonlarda 4G hamlesi
CRA -

Bu teknoloji Samsung’un en son çıkardığı akıllı telefon Galaxy S II ve piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy Tab 8.9 tablet cihazlarında kullanılacak. Samsung Başkanı ve Mobil İletişim Bölümü Yöneticisi J.K. Shin, LTE ürünlerinin tanıtımıyla Galaxy S II LTE ve Galaxy Tab 8.9 cihazlarının kullanım imkânlarının yeni bir seviyeye çıkacağını söyledi.

LTE bağlantısının içerik inceleme, paylaşım, kalite ve bağlanabilirlik açısından yeni imkânlar sunduğunu vurgulayan Shin, “Bu adımın hem uçtan uca ağ çözümleri sunan servis sağlayıcıları hem de güçlü tüketici ürünleri gelişiminde dönüm noktası olan 4G mobil cihazların bütün dünyaya yayılmasına önderlik etmelerinin bir taahhüdüdür.” dedi. Mobilde 3G’nin halefi olan LTE bağlantı teknolojisi cepte internet hızını 100 megabitler seviyesine çıkarıyor.

 

TIC Detay Altı
Yorum Yazın