alexa verify

Karanlık dünyasına notalar yol gösteriyor

Karanlık dünyasına notalar yol gösteriyor
Giriş Tarihi: 10.01.2018 12:34 0

Çocukluğundan bu yana müziğe olan ilgisini, Düzce'de üniversite sıralarına taşıyan görme engelli Ahizer Özbek, TRT kanalında türkü söylemenin ve Zara ile sahne almanın hayalini kuruyor.

Haber: - Düzce Üniversitesi (DÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Türk Müziği Ana Sanat Dalı 3. sınıf öğrencisi görme engelli 23 yaşındaki Ahizer Özbek, çocukluğundan bu yana tutkunu olduğu müziğin eğitimini almanın mutluluğunu yaşıyor.

Erken doğum ve buna bağlı sağlık sorunları nedeniyle görme yetisini kaybeden Ahizer Özbek, ilkokul çağından bu yana gören gözü olan kulaklarına çalınan notalara bağlılığı dolayısıyla adeta müzikle yatıp, müzikle kalkıyor.

Müziği "hayali" olarak tanımlayan Özbek, kendi ayakları üzerinde durabilmek ve zorlukların üstesinden gelebilmek için kiraladığı evde tek başına yaşıyor. Her sabah hayallerinin peşinde koşmak için yalnız başına okulun yolunu tutan Ahizer, hayata bağlanmasına yardımcı olan notalar eşliğinde, TRT kanalında türkü söylemenin ve çok beğendiği sanatçı Zara ile sahne almanın hayalini kuruyor.

Zorluklarına rağmen tek başına yaşadığı evinin her köşesinde müziğe olan bağlılığını devam ettiren Özbek, çevresindeki insanlara sergilediği örnek müzik hayatında, piyanonun yanı sıra, bağlama ve gitar gibi enstrümanları da profesyonel düzeyde çalabiliyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90